Žemynos plaukikų startai Europos jaunimo plaukimo čempionate

Liepos 4-9 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade prasidėjo beveik savaitę truksiantis Europos jaunimo plaukimo čempionatas. 50 m baseine savo jėgas išmėgins 600 plaukikų iš keturiasdešimties šalių. Lietuvos rinktinė šiame čempionate rekordinė – į Belgradą atvyko net 19 sportininkų, tarp kurių ir Panevėžio „Žemynos” progimnazijos sportininkai Rokas Jazdauskas, Kristupas Trepočka, Matas Činga, Adomas Gatulis ir Kostas Vaičiūnas. Prie Lietuvos plaukimo komandos vairo stojo mūsų miesto plaukimo trenerė Mintara Labanauskienė ir buvęs „Žemynos” baseino trenerės Ritos Kondrotaitės auklėtinis – Lietuvos plaukimo komandos vyr. treneris Kęstutis Steponavičius. Pirmosios varžybų dienos rytas lietuviams „Milan Gale Muškatirović“ sporto ir rekreacijos centro 50 m ilgio baseine susiklostė sėkmingai. Pirmąją varžybų dieną bronza estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi pasipuošė Lietuvos vaikinų komanda. 17-metis Kristupas Trepočka, 18-metis Kirilas Stepanovas, 14-metis Tajus Juška ir 18-metis Rokas Jazdauskas finišavo per 3 min. 20,53 sek. ir nusileido tik Vengrijos (3:19.39) ir Italijos (3:17.87) ketvertams. Į finalą mūsiškiai pateko antruoju rezultatu (3:20.92). Antroji diena taip pat buvo sėkminga. Vaikinų 200 m laisvu stiliumi finale iki paskutinių metrų atkakliai kovojęs Rokas Jazdauskas finišavo ketvirtas (1:49.39). Lietuvis pagerino asmeninį karjeros rekordą, kurį užfiksavo šios rungties atrankoje (1:49.55), o 100 m laisvu stiliumi Rokas distanciją įveikė per 50,34 sek. ir finišavo septintas. Panevėžiečio užfiksuotas laikas – naujas asmeninis rekordas. Vaikinų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu pusfinalyje 14-ą geriausią laiką parodė Adomas Gatulis. Lietuvis finišavo per 2 min. 5,31 sek. ir į finalą neprasibrovė. Trečiadienio programą uždarė mišri komandinė estafetė 4 x 100 m laisvu stiliumi. Finale už Lietuvos komandą plaukė Rokas Jazdauskas, Kirilas Stepanovas, Sylvia Statkevičius ir Smiltė Plytnykaitė. Jie užėmė penktą vietą ir užfiksavo naują Lietuvos rekordą – 3 min. 31,90 sek. Penktoji Europos jaunimo plaukimo čempionato diena sėkmingai klostėsi vaikinams. Kombinuotoje estafetėje 4 x 100 m vaikinų rungtyje Evaldas Babakinas (etapas nugara), Adomas Gatulis (krūtine), Tajus Juška (peteliške) ir Kristupas Trepočka (laisvu st.) užėmė 13-ą vietą, užfiksavę 3 min. 48,40 sek. laiką. Dėl patekimo į finalą varžėsi 22 šalių komandos. Kiti mūsų plaukikų rezultatai: 100 m laisvu stiliumi Kristupas Trepočka – 51.42 (27 vieta) ir Adomas Gatulis – 100 m krūtine – 1.05,44 (31 vieta). 400 m nuotolį 18-metis Matas Činga nuplaukė per (4 min. 10,71 sek.) – 48-ą vietą. 400 m laisvu stiliumi plaukimuose geriausiai iš Lietuvos sportininkų pasirodė asmeninį rekordą pasigerinęs 17-metis Kostas Vaičiūnas, distanciją įveikęs per 4 min. 0,43 sek. ir užėmęs 24 vietą tarp 53 dalyvių. Priminsime, kad Europos jaunimo čempionų titulus per savo karjerą taip pat yra iškovoję Aiškutė Buzelytė, Aleksas Savickas, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys, Kotryna Teterevkova, Raimundas Mažuolis, Rimvydas Šalčius, Rolandas Gimbutis ir Rūta Meilutytė. Varžybose komandą lydėjo trenerė Mintara Labanauskienė.