Sveikiname

Lietuvos sporto muziejus tradiciškai kiekvienais metais organizuoja rašinių sporto tema konkursą, kuriame aktyviai dalyvauja Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokiniai. Šių metų rašinių konkurso tema „Olimpiniai startai ir pergalės“, jis buvo skirtas Paryžiuje vyksiančioms 33-iosioms vasaros olimpinėms žaidynėms ir Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aušros Vaitkienės paskatintos Lietuvos olimpiečių pirmaisiais žingsniais sporte bei jų pergalėmis pasidomėti ir apie juos rašiniuose atskleisti ėmėsi 5a klasės mokinės Smiltė Karbočiūtė (rašinys apie būsimąją Paryžiaus olimpiados olimpietę Lietuvos jachtų buriuotoją Viktoriją Andriulytę) ir Samanta Žvirelaitė (rašinys apie būsimąją Paryžiaus olimpiados olimpietę Lietuvos dailiojo jojimo raitelę Justiną Vanagaitę). Mergaitės, tapusios laureatėmis, ir jų mokytoja balandžio 30 d. buvo pakviestos į Lietuvos sporto muziejų, kur vyko rašinių konkurso nugalėtojų ir jiems talkinusių mokytojų apdovanojimai. Renginio dalyviams muziejininkas Alvydas Žukauskas ne tik išsamiai papasakojo apie turtingo bei įdomaus Lietuvos sporto muziejaus eksponatus, bet ir supažindino su pirmaisiais lietuvių olimpiniais žingsniais. „Žemynietės“ muziejininko pasakojime išgirdo ne vieną olimpiečio pavardę, kurie sportinį kelią pradėjo mūsų, „Žemynos“ mokyklos, baseine. (Ne veltui „žemyniečiai“ džiaugiasi, didžiuojasi turėdami Olimpiečių skverą).