Žemynos plaukikų startai Šiaurės šalių čempionate

Liepos 8 dieną Švedijos mieste Jonšiopinge prasidėjo dvi dienas truksiantis Šiaurės šalių (Nordic) amžiaus grupių plaukimo čempionatas. Tarpusavyje 50 m ilgio baseine varžysis 13-15 metų mergaitės ir 14-16 metų berniukai iš Danijos, Estijos, Farerų salų, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos ir Lietuvos. Mūsų delegacijoje – 16 jaunųjų Lietuvos plaukikų, tarp kurių Švedijoje pasirodys ir „Žemynos“ plaukikai Arnas Augustinavičius, Dominykas Šulskis ir Arminas Murėnas. Pirmąją vietą iškovojo Arminas Murėnas (100 m nugara – 59,09 sek.) ir sidabro medalį 200 m nugara rungtyje iškovojo Arminas, finišavęs per 2 min. 9,76 sek. Jis sėkmingai pagerino asmeninį rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 2 min. 10,04 sek. Arnas Augustinavičius pirmasis atplaukė (50 m laisvu st. – 24,03 sek.) ir iškovojo aukso medalį. Bronzos medalius Lietuvai iškovojo estafečių berniukų komanda – 4 x 100 m kompleksiniu būdu (Arminas Murėnas, Dominykas Šulskis, Rokas Milvydas ir Artas Apinys – 3 min. 59,11 sek.) ir berniukų 4 x 100 m laisvu st. komandos berniukai (Artas Apinys, Arminas Murėnas, Kajus Rimkus ir Arnas Augustinavičius – 3 min. 36,69 sek.) Dominykas Šulskis plaukė 100 m krūtine – 1.07,40 sek. ir 200 m krūtine – 2.26,24 ir iškovojo dvi ketvirtąsiais vietas. „Žemynos“ plaukikus varžyboms ruošė ir juos varžybose lydėjo trenerė Rita Komdrotaitė. Komandinėje įskaitoje mūsiškiai užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvius, surinkusius 235 taškus, aplenkė varžybų šeimininkai švedai (238.5 tšk.), danai (258 tšk.) ir estai (266.5).