Žemynos komandos plaukikų startai Lietuvos plaukimo vasaros pirmenybėse

Liepos 20-21 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenos baseine (50 m) vyko Atviros Lietuvos plaukimo vasaros pirmenybės. Lietuvos plaukikai uždarė nacionalinį plaukimo varžybų sezoną. Dėl apdovanojimų varžėsi per 240 šalies ir užsienio sportininkų. Pirmąją varžybų dieną išdalinta 13 medalių komplektų ir pagerintas vienas Lietuvos amžiaus grupių rekordas. Vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje bronzą iškovojęs Domas Vilimas distanciją įveikė per 2 min. 22,42 sek. ir pranoko Herkui Andronatij priklausiusį šalies rekordą iki 15 metų (2 min. 23,38 sek.). Iki šių varžybų Domo asmeninis geriausias pasiekimas šioje rungtyje buvo 2 min. 24,10 sek. Pirmenybėse dalyvavo neseniai iš šių metų Europos jaunimo plaukimo čempionato sugrįžę Rokas Jazdauskas, Kristupas Trepočka, Matas Činga, Kostas Vaičiūnas, Adomas Gatulis. Dalyvauti čempionate užsirašė ir Europos U23 plaukimo čempionatui besirengiantys Jokūbas Keblys ir Tomas Lukminas. 100 m ir 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse bronzos medalius iškovojo Aurelija Murėnaitė (58,09 sek. ir 26,54 sek.), o plaukdama 100 m peteliške ji iškovojo trečiąją vietą. 50 m laisvu stiliumi rungtyje Austė Backevičiūtė užėmė 15-ąją vietą. Vyrų finaliniuose plaukimuose 100 m laisvu stiliumi bronzą iškovojo Tomas Lukminas(50,58 sek.), 5-ąją vietą – Matas Činga, 7-ąją vietą – Adomas Gatulis, 8-ąją vietą – Jokūbas Keblys.50 m rungtyje laisvu stiliumi Jokūbas Keblys atplaukė trečias ir iškovojo bronzos medalį (23,03sek.), 4-oji vietoje – Rokas Jazdauskas (23,46 sek.), 11-oji vieta – Tautvydas Sutkus (24,35 sek.), 14-oji vieta – Nedas Giedraitis (24,74 sek.) ir 15-oji vieta – Aikas Remeika (24,84sek.) Labai malonu, kad tiek daug mūsų vaikinų dalyvavo laisvo stiliaus rungties finaliniuose plaukimuose. 200 m laisvu stiliumi antroje vietoje liko Kostas Vaičiūnas, trečioje – Tomas Lukminas, Aikas Remeika iškovojo 13-ąją vietą. 400 m laisvu stiliumi Kostas Vaičiūnas iškovojo 1-ąją vietą (4.02,39). 200 m kompleksiniu būdu pirmoji vieta atiteko Adomui Gatuliui – (2.06,42), antroji Rokui Jazdauskui (2.07,87) ir ketvirtoje liko Aikas Remeika. 200 m nugara ,,Žemynos“ plaukikė Greta Šadauskaitė iškovojo 1 – ąją vietą (2.28,10), o 100 m nugara rungtyje buvo trečia. 200 m peteliške pirmąją vietą iškovojo Nedas Giedraitis (2.09,63), 100 m peteliške jis liko antroje vietoje. Šioje rungtyje Adomas Gatulis užėmė 6-ąją vietą. 100 m krūtine 2-ąją vietą iškovojo Adomas Gatulis, Rokas Jazdauskas liko ketvirtas.

Malonu pasidžiaugti gerais mūsų miesto plaukikų rezultatais. Sportininkus varžyboms ruošė treneriai Rita Kondrotaitė, Mintara Labanauskienė, Aivaras Šaulianskas.