Vaikai plaukia baseine

Baigėsi „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ projektas

Kasmet vykdomas Lietuvos mokyklų antrų klasių mokinių projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ 2024 metais sėkmingai baigtas. Projektas buvo vykdomas Panevėžio „Žemynos“ progimazijos plaukimo baseine. Projektinėje veikloje dalyvavo Pradinės mokyklos, A. Lipniūno, „Žemynos“, Saulėtekio progimnazijų ir K. Paltaroko gimnazijos antrų klasių mokiniai. Plaukimo pamokose mokėsi plaukti, tobulino plaukimo įgūdžius keturi šimtai Panevėžio miesto moksleivių. Vaikų mokymas plaukti yra labai svarbi ir reikalinga veikla, tai pradinių plaukimo įgūdžių svarba,  saugaus elgesio prie vandens supratimas, fizinio aktyvumo didinimas ir skatinimas. Labai svarbi ir gabių vaikų plaukimo sportui paieška. Plaukimo pamokos buvo vykdomos bendradarbiaujant su minėtomis mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos tapo prieinamos visiems mokiniams. Projekto metu buvo trisdešimt dvi plaukimo pamokos. Plaukiant dirba beveik visi kūno raumenys. Tai saugus ir sveikas sportas, tolygiai ir efektyviai lavinantis visą vaiko kūną. Plaukdamas vaikas išmoksta geriau koncentruotis, drąsiau draugauja su vandeniu. Mažėja įtampą ir stresas, lengviau atsikratoma vandens baimės. Vaikai įgauna didesnį pasitikėjimą savo jėgomis ir savimi, „pajaučia vandenį” ir išmoksta taisyklingai kvėpuoti ir plaukti ant krūtinės ir nugaros. Svarbu įsidėmėti, kad tik turint tvirtus plaukimo įgūdžius ir paisant saugaus elgesio vandenyje taisyklių galima saugiai jaustis vandenyje. Tai yra be galo svarbus ir naudingas įgūdis, kartais galintis išgelbėti net gyvybę, ir jį reikia stengtis sukurti. Antrokai plaukimo pamokų metu išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį, išmoko atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo pratimus, slinkti ant nugaros ir krūtinės su skirtinga rankų padėtimi. Visi vaikai išmoko atlikti starto šuolį nuo bokštelio gilioje vietoje ir ištraukti iš dugno įvairius daiktus. Paskutinės pamokos metu vaikai turėjo nuplaukti 25 metrus nugara arba krūtine be sustojimo ir buvo įvertinti Lietuvos plaukimo federacijos pirmo, antro arba trečio lygio diplomais. Projekto dalyviai buvo supažindinti su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, kad negalima eiti į vandenį vienam, neiti į vandenį, kai esi tik ką pavalgęs, sušalęs arba pavargęs. Svarbiausia nesimaudyti draudžiamose vietose, neplaukti prie laisvai plūduriuojančių daiktų. Geriausia plaukioti arčiau kranto, visada klausyti gelbėtojo ir atsitikus nelaimei skambinti 112. Plaukimo treneriai padeda vaikams žengti pirmuosius žingsnius sportuojant. Projekte dirbo ir antrokus mokė plaukti „Žemynos“ progimnazijos baseino plaukimo treneriai Aistė Marapolskienė, Guoda Jonelytė Lukošienė, Jūratė Klimavičienė, Justina Steponaitienė ir Aivaras Šaulianskas.