Olimpinė diena Panevėžyje

Birželio mėnesio 3 dieną Panevėžyje prasidėjo didžiausia vasaros sporto ir pramogų fiesta – Olimpinė diena. Pirmą kartą olimpinis deglas Aukštaitijos sostinėje liepsnojo 2018 metais, o po penkerių metų ši sporto fiesta vėl grįžo į Panevėžį. Senvagėje šventės dalyviai galėjo išbandyti daugiau nei šimtą sporto šakų, dalyvauti įvairiuose turnyruose ir rungtyse, susipažinti su kitų sporto šakų treneriais ir olimpiečiais. Šiemet garbė simbolinę šventės ugnį patikėta nešti olimpiečiui plaukikui Dariui Grigalioniui ir kitiems Panevėžio miesto sportininkams olimpiečiams: dviratininkei Simonai Krupeckaitei,Miglei Morozaitei, Olivijai Balešytei, boksininkui Vitalijui Karpačiauskui. Olimpinės dienos plaukimo ir bėgimo rungtyse noriai dalyvavo ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos plaukikai ir jų tėveliai. Nors šeštadienio rytas buvo šaltas ir žvarbus, o plaukimo rungtis prasidėjo ryte, mūsų plaukikai nepabūgo šalto vandens ir į Senvagės vandenį nėrė pirmieji. 200 metrų plaukė Arnas Jurša, 400 metrų įveikė Dargilė Savičiauskaitė, Akvilė Čeponytė, Saulė-Sofija Petraitytė, Aušrinė Markauskaitė , Paulina Jurgelionytė, Džiugas Verkulevičius, 600 metrų nuplaukė Aurelija Murėnaitė, Vladislav Vashisiv, Juras Grinkevičius, Aikas Remeika. Aušrinė Markauskaitė bėgo mylią – tai 1 km ir 600 metrų. Visi plaukikai gavo šventės dalyvio pasą, suvenyrus ir medalius.Judėk“, „Sužinok“, „Atrask– tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiems ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu. „Žemynos“ plaukikai – šaunuoliai.