Progimnazijos šeštokai paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną

Vasario 21 – oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena, todėl mokykloje vyko ne vienas renginys jai paminėti. 6a, b, c klasių lietuvių kalbos modulio mokiniai dalyvavo rytmetyje „Tarmė – kalbos versmė” (mokytoja L. Putauskienė). Klasėje mokiniai prisiminė, kad šiais metais Aukštaitija švenčia 700 – ųjų metų gimtadienį, todėl integruotame lietuvių kalbos, geografijos ir istorijos renginyje mokiniai pakartojo Lietuvos regionus, jų sostines, tarmių ypatybes. Prie tarmių stendo šeštokai apibendrino žinias, mokėsi pasakoti legendas, virtualaus žaidimo pagalba mokėsi tarmiškų žodžių. Smagu, kad turime galimybę kalbėti gimtąja lietuvių kalba, nes pasak kalbininkų, „praeityje vis rusėjome, o dabar stengiamės anglėti”. Tikimės, kad pokalbis apie tarmes įprasmins puoselėti ir gerbti gimtąją kalbą.