STEAM kūrybinėje laboratorijoje „Stebuklingas vanduo“

Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena.
     Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų!
     Pasaulinė vandens diena skirta didinti supratimą apie pasaulinę vandens krizę, o pagrindinis šios dienos akcentas yra paremti tvaraus vystymosi tikslo – vandens ir sanitarijos visiems –įgyvendinimą iki 2030 m.
     Šių metų Pasaulinė vandens diena buvo pasitinkama šūkiu „Gera rankų higiena kovai su COVID-19“. Žmonės raginami kuo dažniau ir kruopščiau plauti rankas tekančiu vandeniu ir muilu, nes rankų higiena yra ypač svarbi norint užkirsti kelią COVID-19 ir daugelio kitų užkrečiamųjų ligų plitimui.

Antradienį (03-22) 8a klasės mokinių grupė dalyvavo STEAM pamokoje kūrybinėje laboratorijoje „Stebuklingas vanduo“. Mokiniai dirbdami grupėmis ir porose po tris atliko šešis darbus:
1) Vandens tankis
2) Vandens pH
3) Vandens paviršiaus įtempimas
4) Muilo tirpalo putojimas kietame ir minkštame vandenyje
5) Įvairių vandens bandinių elektrinio laidumo tyrimas
6) Kas sunkesnis kietas ar skystas vanduo
     Tokios netradicinės pamokos skatina mokinius dirbti su kiek nematytomis užduotimis ir pratintis prie užsiėmimų komandose. Visi aštuntokai turėjo turiningą pamoką ir puikiai susitvarkė su iššūkiu. Tikime, jog tokios pamokos patyriminio mokymo išliks atmintyje dar labai ilgai.

8a klasės mokinė Goda Barzdaitė
Mokytoja Snieguolė Butkutė