Rugsėjo 13-14 dienomis „Žemynos“ septintokai lankėsi Panevėžio dailės galerijoje. Šiuo metu ten vyksta Europoje žinomų meno kūrėjų darbų paroda. Menininkai: Vilmantas Marcinkevičius ir Indra Marcinkevičienė, stebina spalvingu ir vienetiniu braižu, drąsa, o neretai ir provokuojančiomis temomis. Jiedu siekia nebijoti atvirai kalbėti apie visuomenės problemas, siekia, kad žmonės meną įsileistų į namus ir širdis. Indros Marcinkevičienės darbų tema-„Pasinerk į savo gelmes“, o Vilmanto Marcinkevičiaus- „Nuojautos kūnai“.
       Mokiniai apžiūrėjo dvi ekspozicijų sales, susidarė įspūdį apie šiuolaikinio meno tendencijas. Suprato, kaip per vaizduotę-spalvas, simbolius, faktūras- menininkai stengiasi pateikti visuomenei aktualius klausimus. Ypatingo visų dėmesio sulaukė instaliacija antikarine tema.
       Taip pat mokiniai sužinojo, kad rugsėjo mėnesį galerijoje vyksta 24-asis tarptautinis keramikos simpoziumas ir kad jau spalį bus galima pamatyti eksponuojamus simpoziumo dalyvių darbus iš šamoto.