Pažintis su knygomis Knygnešio dienos išvakarėse

Kovo 15 dieną, Knygnešio dienos išvakarėse, Panevėžio „Žemynos” mokykloje laukė daug staigmenų. Nuo ankstyvo ryto bibliotekininės Neringa ir Gėlė pakvietė į „Akląjį” pasimatymą su knyga. Šeštokai rinkosi į skaityklą, kur vyko edukacija apie knygnešius. 8c klasės mokiniai buvo aktyvūs integruotoje literatūros ir bibliografijos pamokoje „Imkit mane ir skaitykit”. Jos metu bibliotekininkės pristatė populiariausias leidyklas, mokytoja Liudmila Putauskienė papasakojo apie jų išleistas knygas paaugliams. Džiaugiamės, kad su mokiniais maloniai bendravo svečias – „Debesų ganyklos” leidyklos atstovas SAULIUS VALUŽIS. Jis ne tik papasakojo apie naujausius leidinius, stalo žaidimus, bet visą progimnazijos bendruomenę pakvietė į naujausių knygų mugę, padovanojo mokyklos bibliotekai knygą „Nemunu per Lietuvą”. Gausiausiai knygas pirko pradinukai, penktokai, šeštokai ir mokytojai. Smagu buvo stebėti, kad gausiau bibliotekos duris varstė ir aštuntokai, ieškodami literatūros pamokoms reikalingų knygų.

LIUDMILA PUTAUSKIENĖ, „Žemynos” progimnazijos atstovė spaudai