Mokyklos muziejuje įvyko integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka

Mokyklos muziejuje įvyko integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka „Slaptosios mokyklos ir knygnešių veikla”. Jos metu prireikė ir žinių apie rusų kalbos abėcėlę, nes kalbėjome apie spaudos lietuviškais rašmenimis draudimo laikotarpį, kai priešindamiesi lietuviai steigė slaptąsias mokyklas, o knygnešiai gabeno lietuviškas knygas iš Prūsijos. Įdomiausia buvo senovinių rakandų pilnoje muziejaus aplinkoje patiems patirti XIX a. slaptosios mokyklos mokinuko dalią: iš paprasto popieriaus patiems pasisiūti „tetradką” ir pasiėmus tikrą žąsies plunksną rašalu išraityti kelis žodžius ar nukopijuoti neįprastai atrodančias raides. Į integruotą pamoka netradicinėje erdvėje 6c klasės mokinius pakvietė mokytojos L. Žukauskienė ir D. Daunoravičienė.