Robotas ir peteliškė RoboLab

6b klasės mokiniai lankėsi RoboLabe ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Literatūros kūrinio personažo Facebook puslapio kūrimas“. Neseniai šeštokai per literatūros pamokas skaitė ir nagrinėjo Vyt. Žilinskaitės apysaką-pasaką „Robotas ir peteliškė“. O kur yra geresnė vieta pakalbėti apie robotus, jei ne robotikos centras? Užsiėmimo įžanga tam ir buvo skirta – robotų istorijos, įvairovės, naudos ir galimų grėsmių apžvalgai. Vėliau dėmesys nukrypo į robotą Dondoną – pagrindinį apysakos personažą. Mokėmės kurti literatūrinio veikėjo Facebook puslapį, įsivaizdavome, jog robotas Dondonas pats pildo savo anketą: kas jam patinka, kas nepatinka, gyvenimo įvykiai, draugai, mėgstamos citatos, gyvenimo tikslas ir t.t. Darbus mokiniai įkėlė į mokomąją Padlet lentą. Juos aptarėme, redagavome, įsivertinome ir net atsispausdinome įprastoje pamokoje mokykloje. Likome patenkinti netikėta informacinių technologijų ir literatūros žinių integracija netradicinėje mokomojoje erdvėje.

Lina Žukauskienė, vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja