STEAM renginys. Chemijos pamoka kitaip. „Sėkmingos klaidos”

2023-03-17  aštuntokams  chemijos pamoką vedė  du šaunūs vyrukai , atvykę iš  MB ,,Mėgintuvėlis LT”.
    Pamokos metu mokiniai susipažino su smalsiais, žingeidžiais žmonėmis, kurių svajonės bei pastabumas atvedė prie sėkmingai nesėkmingų klaidų, kurie įrodė, kad net atsitiktinumas dažnai atveda mus prie didžiojo atradimo. O tokių asmenybių mokslo istorijoje gausu: Džozefas Prislis atrado kelias dujines medžiagas, tarp kurių buvo ir anglies dioksidas; Charles Thilorieris atrado sausą ledą, kurio dėka galime daryti nuostabiausius eksperimentus bei turėti švariausią ir aplinkai palankiausią šaldomąją medžiagą. Johnas Pembertonas išvirė mikstūrą, kurią šiandien visi pažįstame kaip „Coca Cola“. Viljamas Perkinas siekė sukurti vaistus nuo maliarijos, o susintetino pirmąjį sintetinį dažą moveiną. Kadangi iki tol purpurinės spalvos dažai buvo labai brangūs, jis suprato ir išrado pigesnį jų pakaitalą ir patentavo savo išradimą bei įsteigė pirmąją sintetinių dažų gamyklą.  Broliai Vizbarai pirmuoju pasaulyje kraujo tyrimų spektrofotometriniu jutikliu ir į jį įmontuotu lazeriu atliko tyrimą. Jis ypatingas, kad tyrimui atlikti nereikia imti kraujo duriant į pirštą ar veną: prietaisas svarbus cukriniu diabetu sergantiems žmonėms.