Knygnešio diena mūsų mokykloje

Kovo 16 – oji – Knygnešio diena. Knygnešystė – autentiškas ir unikalus mūsų tėvynės reiškinys,  kurio daugiau niekur pasaulyje neaptinkame. 2004 m. UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų.
    Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti.
    Minėti Knygnešio dieną mūsų mokykloje jau tapo tradicija. Šeštokai (mokytoja Dalia Liorančienė) savo žinias apie knygnešius išbandė viktorinoje. Skaitytojams, tą dieną apsilankiusiems bibliotekoje, buvo dovanojamas  „aklasis“ pasimatymas su knyga. Biblioteka taip pat gavo dovanų iš savo skaitytojų. Dėkojame 6 c klasei (auklėtoja Žana Staniulienė), 8 c klasei (auklėtoja Daiva Čižienė), direktoriaus pavaduotojai ugdymui Aurelijai Petrauskienei, padovanojusiems  knygų, o 7 c klasei (auklėtoja Rūta Radvilienė) už pinigines lėšas (24 eurus) knygoms įsigyti.
    Prisiminti Panevėžio krašto ir visos Lietuvos knygnešius – graži ir prasminga mūsų tradicija ir pareiga.