Atskleistos scenografijos paslaptys

Žemynos“ progimnazijos 6b klasės mokiniai ir literatūrinio teatro būrelio nariai gruodžio 5 dieną aplankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. Jie dalyvavo meninės krypties edukacinėje programoje „Scenografijos paslaptys (Scenos dekoracijų kūrimas“). Ši edukacinė programa yra projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra 2018“ dalis. Programa buvo padalinta į dvi dalis: praktinę (scenografijos projekto kūrimas) ir ekskursiją po muziejų.

Kurdami scenografiją mokiniai, dirbdami grupėmis, turėjo sugalvoti renginio temą, idėją, veikėjus, nupiešti scenos galinės uždangos eskizą, sukonstruoti iš detalių scenos apstatymo maketą, sukurti veikėjams kostiumus ir jais „aprengti“ manekenus. Visos grupės pasirinko artėjančių Kalėdų temą, tačiau veikėjų gimė įvairiausių: nuo antikinių dievų, princų ir princesių iki lietuviškų laumių ir velnių. Darbas buvo linksmas, tačiau skatino kūrybiškai mąstyti, o patirtis pravers apipavidalinant mokyklos renginius ir spektaklius.

Antroji renginio dalis – ekskursija po muziejaus ekspoziciją, skirtą Lietuvos šimtmečio teatro, kino ir muzikos istorijai. Paties muziejaus istorija siekia 1926-uosius metus, kai Kauno Vytauto Didžiojo universitete rašytojų Balio Sruogos ir Vinco Krėvės_Mickevičiaus iniciatyva buvo įkurtas Teatro muziejus. Po karo Teatro muziejaus archyvas ir rinkiniai perkelti į Vilnių. Nuo 1996 m. muziejus įsikūręs įspūdingame XVI-XVIIa pastate – buvusiuose Radvilų mažuosiuose rūmuose, kuriuose jau prieš 400 metų buvo statomi spektakliai, o prieš 200 metų buvo įsikūręs Vilniaus miesto teatras. Mokiniai apžiūrėjo eksponatus, susijusius su žymiai žmonėmis, prisidėjusiais prie lietuviškumo puoselėjimo ir kūrusiais Lietuvos teatro, kino ir muzikos istoriją. Pianinas, kuriuo grojo M. K. Čiurlionis, Vydūno arfa, B. Dauguviečio auskaras, 300 metų senumo vargonėliai, tarpukario aktorės Unės Babickaitės surinkta kolekcija, Kipro ir Miko Petrauskų smuikas, pirmoji Lietuvoje muzikos plokštelė ir pirmojo lietuviško spektaklio afiša – tai tik nedidelė dalis iš daugiau kaip 450 000 eksponatų, saugomų muziejaus fonduose.

Prieš grįždami namo, pasigrožėjome šių metų sostinės kalėdine egle.

Paskelbta temoje Ekskursijos ir išvykos, Naujienos | Komentarai įrašui Atskleistos scenografijos paslaptys yra išjungti

Šimtmečio programavimo valandos per metus pasiekti skaičiai

Šimtmečio programavimo valandos per metus pasiekti skaičiai – čia

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Šimtmečio programavimo valandos per metus pasiekti skaičiai yra išjungti

„Kalėdiniai pyragai“

Paskelbta temoje Be kategorijos, Naujienos, Pradinukų galerija | Komentarai įrašui „Kalėdiniai pyragai“ yra išjungti

Puošė Kalėdinę eglę prie aktų salės.

Dėkojame už aktyvų dalyvavimą šioje veikloje.

Mokinių tarybos pirmininkė Aelita Entkutė ir mokinių tarybą kuruojanti mokytoja Rūta Radvilienė.

Paskelbta temoje Mokinių savivalda, Naujienos | Komentarai įrašui Gruodžio 5 dieną mokinių tarybos narės prisidėjo prie mokyklos erdvių dekoravimo yra išjungti

Dėkojame visų septintokų komandoms bei sveikiname nugalėtojus- 7c klasės mokinius.

Skaitykite toliau

Paskelbta temoje Mokinių savivalda, Naujienos | Komentarai įrašui Gruodžio 3 d. mokinių tarybos pirmininkė Aelita Entkutė ir jos pavaduotojas Deimantas Jakniūnas vedė protmūšį septintųjų klasių mokiniams „Korupcijai- Ne“ yra išjungti

Projekto „Šimtmečio dovanos“ šventė

Gruodžio 3d. Vilniaus filharmonijoje vyko Valstybės atkūrimo šimtmečio projekto „Šimtmečio dovanos“ savanorių pagerbimo šventė į kurią buvo pakviesti ir „Žemynos“ progimnazijos 8a klasės mokiniai ir jų mokytojos L. Putauskienė ir I. Norkūnaitė.

Renginio dalyvius pasveikino iniciatyvos globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Savo mintimis apie savanorystę pasidalino kunigas Algirdas Toliatas, muzikinę programą atliko Monika Pundziūtė-Monique, o unikalią desertų instaliaciją sukurė menininkė Jolita Vaitkutė.

Toks prasmingas projektas įkvepia ateities darbams. Darykime gerus darbus. Nenustokine – tai darykime nuolat.

L. Putauskienė,

I. Norkūnaitė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Projekto „Šimtmečio dovanos“ šventė yra išjungti

Būsimųjų pirmokų tėvelių susirinkimas įvyks 2018 m. gruodžio 12 d., 18.00 val.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos aktų salėje.

Mielai lauksime būsimųjų pirmokų ir jų tėvelių.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Daiva Janulytė-Venclovienė, tel. 8 686 72971

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Būsimųjų pirmokų tėvelių susirinkimas įvyks 2018 m. gruodžio 12 d., 18.00 val. yra išjungti

SMALSUČIŲ RYTMETĖLIS

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje vyko „Smalsučių rytmetėlis“, kuriame dalyvavo lopšelių darželių „Žilvitis“ ir „Voveraitė“ mažieji smalsučiai. Vaikučiams teko atlikti pradinių klasių mokytojų A. Žilevičienės, L. Grigalienės, R. Jurgaitienės paruoštas linksmąsias užduotėles. Ketvirtų klasių mokiniai mokė mažylius šokti „Meškiukų“ šokį, apdovanojo „smalsučių“ medaliais, o šaltą dieną kvietė pasivaišinti žemuogėmis ir braškėmis kvepiančia arbata. Po to svečiams aprodė mokyklą ir baseiną.

Paskelbta temoje Naujienos, Pradinukų galerija | Komentarai įrašui SMALSUČIŲ RYTMETĖLIS yra išjungti

Akcija „Knygų Kalėdos“ jau prasidėjo!

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms.

Naujas knygas iki sausio 6 dienos kviečiame dovanoti mūsų mokyklos bibliotekai.

Paskelbta temoje Bibliotekos naujienos/ skelbimai, Naujienos | Komentarai įrašui Akcija „Knygų Kalėdos“ jau prasidėjo! yra išjungti

Naujiena bibliotekoje

Bibliotekos fondus papildė Švietimo ir mokslo ministerijos leidinys „Pedagogų etikos kodeksas“

Paskelbta temoje Bibliotekos naujienos/ skelbimai, Naujienos | Komentarai įrašui Naujiena bibliotekoje yra išjungti