Šeštokų darbuose- vaizduotės pasaulio būtybės

        Baigdami analizuoti fantastinės literatūros kūrinius, susipažinę su daugeliu fantastinių veikėjų, 6a, 6b klasių mokiniai pabandė patys sukurti fantastinio veikėjo paveikslą. Šeštokai davę valią vaizduotei ne tik aprašė savo sukurtos fantastinės būtybės išvaizdą, gyvenamąją aplinką, veiklą, būdo savybes, turimas galias, bet ir pabandė jas nupiešti.
        Galima tik pasidžiaugti lakia vaikų vaizduote.
        Taip ugdomas vienas svarbiausių šiandieninio žmogaus gebėjimų- kūrybiškumas- sugebėjimas sukurti kažką originalaus ir vertingo, kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, nestereotipiškai.

        Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Vaitkienė

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Šeštokų darbuose- vaizduotės pasaulio būtybės yra išjungti

Kas šie persirengėliai🤠🥳😳?Tai ,,žemynukai“, kurie labai labai laukė rudens atostogų. Ir pagaliau…ATOSTOGOS. Gerų jums įspūdžių.

Paskelbta temoje Be kategorijos, Naujienos | Komentarai įrašui yra išjungti

Ne kiekvieną pamoką taip būna…

        Ne kiekvieną pamoką taip būna…6c klasės mokiniai puikiai pasiruošė lietuvių kalbos pamokai – diskusijai „Kaip knygos žadina vaizduotę“. Nauji „deimančiukai“- lektoriai, kuriems bendraklasiai negailėjo komplimentų, įdomūs netradiciniai knygų pristatymai, svarūs moksleivių argumentai, kodėl verta skaityti, bendraamžių įvertinimas –  graži įžanga į moksleivių atostogas.Tikimės,kad pažintis su knygomis tęsis ir jų metu.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Ne kiekvieną pamoką taip būna… yra išjungti

2020 m. spalio 26 – lapkričio 8 d., baseine plaukimo treniruotės mokiniams nevyks

Šiuo laikotarpiu užsiėmimai vykdomi nuotoliniu būdu.

Paskelbta temoje Baseino naujienos/ skelbimai, Naujienos | Komentarai įrašui 2020 m. spalio 26 – lapkričio 8 d., baseine plaukimo treniruotės mokiniams nevyks yra išjungti

INTEGRUOTA MATEMATIKOS – INFORMATIKOS – ROBOTIKOS PAMOKA

         Spalio 21 dieną 5c klasei matematikos, integruotos su informatika ir robotika, pamoka vyko Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“. Pažiūrėję mokomąjį filmuką, mokiniai prisiminė taisykles, kaip apskaičiuojamas figūros perimetras. Žinias pritaikė praktikoje – įvardijo pavaizduotas geometrines figūras, nurodė jų savybes, pamatavo robotuko nubraižytų figūrų kraštinių ilgius, juos keitė gretimais matavimo vienetais, skaičiavo figūrų perimetrą. Mokiniai pagilino savo matematines kompetencijas.

         Matematikos mokytoja metodininkė Rita Bulovienė

Paskelbta temoje Be kategorijos, Lyderių laikas 3, Naujienos | Komentarai įrašui INTEGRUOTA MATEMATIKOS – INFORMATIKOS – ROBOTIKOS PAMOKA yra išjungti

 Spalio 19 dieną 8a klasės mokiniai apsilankė parduotuvėje „Be pakuotės“

        Spalio 19 dieną 8a klasės mokiniai apsilankė mūsų klasės mokinio Igno mamos Linos Padelevičienės parduotuvėje „Be pakuotės“, kurioje galima įsigyti maisto, asmens higienos bei buities produktus tvariai, be pakuotės. Parduotuvėje nėra įprastų plastiko ir kitų aplinkai nedraugiškų pakuočių. Prisiminėme žinomus ir atradome nežinomus kasdienybės žingsnius link „gyvenimo be šiukšlių“. Sėkmingai „išlaikėme“ parduotuvės savininkės Linos „egzaminą“ apie atliekų rūšiavimą. Supratome, kad kiekvienas galime prisidėti prie tvaresnio vartojimo ir švaresnės aplinkos, kruopščiai rinkdamiesi pakuotes (plastikinės pakuotės virsta atliekomis, jas sudėtinga perdirbti), vengdami supakuotų produktų (pirkiniams naudodami daugkartinį maišelį, indą, krepšelį). Sužinojome, kaip panaudoti buityje atsirandančias atliekas, kaip tinkamai išrūšiuoti atliekas, kurių nebegalima panaudoti. Sukaupę mažiau atliekų, mažiname ir savo pinigines išlaidas, labiau apgalvojame, ko ir kiek pirkti.
        Išvyka buvo naudinga ir privertė susimąstyti – šiukšlių rūšiavimas, klimato kaitos, aplinkos taršos problemos labai aktualios ir jas spręsti turime visi kartu.
       

 8a klasės auklėtoja Rita Bulovienė

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui  Spalio 19 dieną 8a klasės mokiniai apsilankė parduotuvėje „Be pakuotės“ yra išjungti

Pamokos RoboLabas centre

        Rugsėjo 23d. 8a klasės mokiniams, spalio 7d. 8b klasės mokiniams ir spalio 14d. 8c klasės mokiniams fizikos pamoka ,,Atsinaujinantys energijos šaltiniai“ vyko RoboLabas centre. Mokiniai prisiminė energijos išteklius gamtoje, kurių atsiradimą nulemia Saulės šviesa ir vėjas.
        Aštuntokai, susiskirstę po 4 į grupeles, iš Lego education konstruktorių gamino vėjo jėgaines ir įsitikino, kad jos veikia nuo saulės ir vėjo energijos.

Paskelbta temoje Lyderių laikas 3, Naujienos | Komentarai įrašui Pamokos RoboLabas centre yra išjungti

Integruota istorijos – matematikos pamoka

         Spalio mėnesį 8 a klasėje buvo vesta integruota istorijos- matematikos pamoka, kurią vedė istorijos mokytoja metodininkė Žana Staniulienė. Pamokoje buvo pristatyti įvairiais istorijos laikotarpiais Lietuvoje vartoti pinigai. Mokiniai ne tik susipažino su pinigų istorija, bet ir pagilino savo dalykines žinias, mokėjimo mokytis kompetenciją.

         Istorijos mokytoja  metodininkė Žana Staniulienė

Paskelbta temoje Lyderių laikas 3, Naujienos | Komentarai įrašui Integruota istorijos – matematikos pamoka yra išjungti

Lietuvių kalbos pamokos netradicinėje erdvėje

   Šiandien mokyklos tikslaiyra kur kas sudėtingesni, nei buvę anksčiau, nes pasaulis sparčiai keičiasi. Negalima numatyti, kokių žinių ir gebėjimų besimokančiajam reikės ateityje. Svarbiausia siekiamybe tampa kritinio mąstymo, bendradarbiavimo, gebėjimo dirbti komandoje, mokėjimo mokytis ugdymas ir praktinė veikla.
   Spalio 8-13 dienomis aštuntokai mokėsi nekasdieniškai: klases iškeitė į netradicinę mokymosi erdvę- Panevėžio miesto dailės galeriją, pratinosi teoriją susieti su praktika. Kadangi lietuvių kalbos pamokos tema buvo aprašymo mokymas, tai mokiniai turėjo tikslą- aprašyti labiausiai patikusį eksponatą.
   Iš pradžių mokiniai apžiūrėjo pirmame aukšte esančią, rugsėjo 28 dieną dailės galerijoje atidarytą Tarptautinio meninio stiklo simpoziumo „GlassJazz’20“ kūrinių parodą. Joje eksponuojami dvidešimt keturių menininkų stiklo kūriniai ir fotografijos. Simpoziumo idėjos autorius ir kūrybinis vadovas, stiklo menininkas Remigijus Kriukas pasirūpino, kad kūrėjų, negalėjusių atvykti į Panevėžį, darbai pagal pateiktus eskizus savo stikliškąją esybę įgytų meninio stiklo studijos „Glasremis“ meistrų rankose. Ši paroda mokinius sužavėjo.
   Vėliau aštuntokai turėjo galimybę apžiūrėti galerijos II aukšte atidarytą Dominyko Sidorovo personalinę tapybos parodą „Elnio kakta“. Parodoje pristatomi 2019 ir 2020 metais sukurti paveikslai, tarp kurių ir patys naujausi dailininko kūriniai. Pagrindinis Dominyko Sidorovo kūrybos motyvas yra daiktas. Paroda „Elnio kakta“ yra „Daiktų manifesto“ dalis apie daiktus ir kelerių metų laikotarpį, kurį nubrėžia elnio kaktos ženklas, savyje talpinantis daugiaprasmybę. Žvėries kaktos fragmentas virsta nenuspėjamomis formomis.
   Trečias lankytinas objektas- spalio 7 dieną dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta Vilniaus keramikos meno bienalės paroda „Naujas / Fresh“.Peizažas, žmogus ir cikliška gyvenimo kaita – tai pagrindiniai šiųmetės bienalės kūrinių motyvai. Tiek gamtos, tiek urbanistinių motyvų kūriniuose autoriai dažniausiai pasitelkia netikėtas asmeninių prisiminimų ar arčiausiai savęs pastebėtų reiškinių asociacijas.
   Kiekvienas mokinys iš apsilankymo dailės galerijoje išsinešė kruopelę patyrimo, ką reiškia prisiliesti prie meno, bandyti paaiškinti dailininkų sukurtą savitą simbolių kalbą.   
   Vedant integruotas pamokas netradicinėje aplinkoje, vaikams suteikiama daug emocijų, o mokomoji medžiaga jiems tampa daug įdomesnė, suprantamesnė, lengviau susidorojama su kūrybinėmis namų darbų užduotimis. Taigi eksperimentavome, žaidėme, atradome, supratome. Juk vertingiausia savybė gyvenime – amžinai jaunas, nenuvargintas metų ir kas rytą vis atgimstantis žingeidumas. (R. Rolanas)

   Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Dalia Liorančienė

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui Lietuvių kalbos pamokos netradicinėje erdvėje yra išjungti

  Su Boso diena, gerbiamas Direktoriau.

Už tai, kad mokykla, jos aplinka vis gražėja, ačiū Bosui

Už tai, kad kolektyvas tampa dar vieningesnis, draugiškesnis, ačiū Bosui.

Už tai, kad mintys galvoje šviesėja, ačiū Bosui.

 

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui   Su Boso diena, gerbiamas Direktoriau. yra išjungti