„Žemynos“ mokiniai– iniciatyvos „Pasaulio tautų teisuoliai“ projekto dalyviai

   Š. m. rugsėjo mėn. Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos 8b klasės mokiniai Mindaugas Gvergždys, Deimantas Jakniūnas, Beata Jakštaitė ir Unė Prakapaitė dalyvavo tarptautinės kūrybinės iniciatyvos „PASAULIO TAUTŲ TEISUOLIAI“ projekte, skirtame pasaulinei taikos dienai paminėti. Projekto tikslas- ugdyti mokinių sąmoningumą siekti laisvės, saugumo ir teisingumo , užtikrinant saugią aplinką, gerbiant skirtumus ir saugant pažeidžiamus asmenis, kovojant su diskriminacija, rasizmu, antisemitizmu, ksenofobija ir homofobija.
   Dalyvaudami šiame projekte aštuntokai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Pasaulio tautų teisuolius, jų veiklą, giliau pamąstyti apie taikos svarbą pasaulyje, patobulinti anglų kalbos žinias bei darbo su informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis įgūdžius. Mokiniai sukūrė 3 minučių trukmės tinklalaidę anglų kalba apie Lietuvos Respublikos Prezidentą dr. Kazį Grinių, kuriam yra suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas, publikavo įrašą virtualioje erdvėje. Jaunuoliai akcentavo būtinybę gyventi taikoje ir jos laikytis, atsisakyti smurto, paskatinti visas šalis susilaikyti nuo bet kokio priešiškumo aktų.
   Visiems projekto dalyviams ir jiems vadovavusiai anglų kalbos mokytojai Jolitai Petkevičienei įteikti diplomai už istorinių faktų atrinkimą ir perteikimą tinklalaidėje anglų kalba .

   Aušra Vaitkienė,
   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
   lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė,
   atstovė ryšiams su visuomene

Paskelbta temoje Metodikos panorama, Naujienos | Komentarai įrašui „Žemynos“ mokiniai– iniciatyvos „Pasaulio tautų teisuoliai“ projekto dalyviai yra išjungti

Kad mokytis būtų įdomu

   Švedų rašytoja Astrida Lindgren yra pasakiusi: „Būtent vaikas, ir tiktai vaikas, turi gerą vaizduotę ir galėtų pasistatyti pasakų pilį, jeigu duotume jam bent keletą nedidelių plytų“.
   Kad mokytis būtų įdomu, kad būtų galimybė per pamokas atsiskleisti vaiko individualiems gebėjimams, kūrybingumui, mokytojai stengiasi taikyti kuo įvairesnius mokymo metodus. Vienas iš jų, mokiniams labai patinkantis, – literatūros kūrinio inscenizavimas.
   5a, 5b klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas vaidino ištrauką iš Kazio Sajos apysakos „Būrimas obuolio sėklom“. Tai kūrinys, kuriame vaikai galėjo atpažinti savo pačių gyvenimo kasdienybę ir nuotykius.
   Buvo smagu, įdomu. Tokios pamokos moko vaikus įsigilinti į veikėjo charakterį, kalbėti aiškiai, išraiškingai, nugalėti scenos baimę, bendradarbiauti, vertinti kitų darbą ir įsivertinti savo.

   Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Vaitkienė

Paskelbta temoje Metodikos panorama, Naujienos | Komentarai įrašui Kad mokytis būtų įdomu yra išjungti

Jei kolegos nebūtų saulėmis

   Kad galėtum uždegti smalsumo ugnį vaikų akyse, pats turi būti smalsus. Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokytojams noro kuo daugiau pamatyti, sužinoti netrūksta, todėl jie daug keliauja.
    Spalio 4 d. „žemyniečiai“ vyko į unikalios gamtos Biržų kraštą. Visas rudens spalvų išmargintas Biržų regioninio parko grožis atsivėrė žvalgantis nuo 32 metrų aukščio Kirkilų apžvalgos bokšto, pastatyto Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Gražumas gi tos Lietuvos!
   Ne tik gražia gamta , bet ir darbščiais, sumaniais žmonėmis gali Lietuva pasidžiaugti. Tokį nenuilstančių, išradingų žmonių įspūdį paliko Jūris ir Kristina Milišiūnai Dvargalių kaime įkūrę avininkystės ūkį. Jų valdose net keli nameliai iš vilnos, pastatyti pagal mongoliškų jurtų konstrukciją. Kiekviena jurta turi savo paskirtį: vienoje- pirtis, kitoje- muziejus su visais vilnos apdirbimo įrankiais, trečioje- konferencijų salė. Pievose – pulkai avių, o keliolika pačių įvairiausių avelių yra įkurdinta aptvare netoli jurtų, kad būtų galima jas iš arčiau apžiūrėti. Avininkystės ūkio šeimininkai labai išsamiai, draugiškai, maloniai papasakojo apie visą vilnos kelią nuo avies iki vilnonių mezginių bei veltinių.
   Biržų krašte gausu dvarų. Vienas iš jų, Butautų dvaras, yra žinomas dar nuo 1750 metų. Dvaro rūsiuose nuo seno buvo verdamas alus. Šiuo metu čia veikia „Butautų dvaro bravoras“, o dvaro salėse galima paragauti čia pat išvirto alaus ar giros, paskanauti pikantiškų užkandžių. Ir dvaras gražus, ir vaišės skanios, tačiau labiausiai sužavėjo bravoro direktoriaus Dariaus Vizbaro dainos. Nuo jo puikaus balso, rodos, kilo dvaro skliautai.
   Daug pamatėm, daug sužinojom. Buvo gera, įdomu. Džiaugėmės, kad saulė spindulių negailėjo, bet ką reikštų viena saulė danguje, jeigu kolegos nebūtų saulėmis.

   Aušra Vaitkienė,
   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
   lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė,
   atstovė ryšiams su visuomene

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui Jei kolegos nebūtų saulėmis yra išjungti

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui yra išjungti

Pasaulio problemos rūpi ir mums

   Antradienio popietę 5a, 5b, 6a klasės komandos dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotoje viktorinoje „Aš ir pasaulis“. Viktorinos metu mokiniai susipažino su pasaulyje egzistuojančiomis problemomis bei darnaus vystymosi tikslais. Vieni klausimai buvo lengvi, kiti vertė susimąstyti ir padiskutuoti. Mokiniai sužinojo, kad daugiausia vaikų nelanko mokyklos Afrikos žemyne, Ruandos parlamento sudėtyje yra daugiau moterų nei vyrų, partnerystė – tai vienas kito palaikymas ir bendradarbiavimas, norint pasiekti tikslą. Darni partnerystė padėjo nugalėti viktorinoje 6a klasei, antri liko 5a mokiniai, o treti – 5b mokiniai. Bendradarbiavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojos: istorijos mokytoja Irena Norkūnaitė, 5a ir 5b auklėtojos J. Petkevičienė, V. Entkuvienė.

Paskelbta temoje Naujienos, Renginiai | Komentarai įrašui Pasaulio problemos rūpi ir mums yra išjungti

Spektaklis , nepalikęs abejingų

   Grupė Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokinių su socialine pedagoge Ilona Skrudupiene bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Vaitkiene miesto Muzikiniame teatre žiūrėjo agresijos stabdymo prevencijai skirtą spektaklį „Pykšt pokšt, tu- negyvas“, dalyvavo jo aptarime.
   Spektaklis, kurį Panevėžio moksleiviams dovanojo Kupiškio kultūros centro jaunimo teatro studija, kaustė gausiai susirinkusių jaunuolių dėmesį. Iškeltos aktualios šių dienų jaunų žmonių jausmų raiškos problemos, puiki vaidyba, svarus tekstas, plati dirva apmąstymams „Kodėl užsidedi kaukę, kuri slepia tavo veidą, skausmą, kuris ryja tavo širdį?“
   Spektaklis abejingų nepaliko. Šaunuoliai Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos mokiniai ir jų vadovė režisierė Vilija Morkūnienė. Tokie renginiai padeda moksleiviams suformuoti savo vertybines nuostatas.

   Aušra Vaitkienė,
   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
   lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė,
   atstovė ryšiams su visuomene

Paskelbta temoje Naujienos, Renginiai | Komentarai įrašui Spektaklis , nepalikęs abejingų yra išjungti

Saldus susipažinimo rytmetys

   Spalio 1 d. ankstyvą rytą „Žemynos“ progimnazijos mokytojai skubėjo į susitikimą-susipažinimą su naująja mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aurelija Petrauskiene. Kolektyvas ją pasitiko gėlėmis.
   Visus pavaišinusi saldumynais, pavaduotoja trumpai papasakojo apie savo darbinę veiklą, prioritetus ir siekius naujame darbe.
   Aišku viena- visi trokštame to paties: gerų santykių ir sėkmingo darbo. Reikia tikėtis, kad taip ir bus.

Paskelbta temoje Naujienos | Komentarai įrašui Saldus susipažinimo rytmetys yra išjungti

Kelionė į Anykščius

   Rugsėjo mėn. 2b klasės mokiniai vyko į kultūrinę, pažintinę, edukacinę kelionę po Anykščių kraštą ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Duonelė kasdieninė“.
   Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mokiniai susipažino su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutiko ir už stalo pasodino trobos šeimininkė Nijolė. Ji papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Antrokai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir jos pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities daiktais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, kieme vyko smagūs žaidimai.
   Po to vaikai aplankė Vorutos pilį, kopė į Šeimyniškėlių piliakalnį. Nuvyko prie Puntuko akmens, keliavo Medžių lajų taku.
   Kelionė buvo puiki. Visus džiugino spalvinga rudens gamta , galimybė įgyti kuo daugiau žinių. Grįžome laimingi ir sužinoję daug įdomių dalykų.

   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė
Palmyra Šimaitienė.

Paskelbta temoje Naujienos, Renginiai | Komentarai įrašui Kelionė į Anykščius yra išjungti

Nauja patirtis Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

   Rugsėjo 26 dieną 5c klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Vaidinkime su lėlėmis“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Vilniuje. Užsiėmimas vyko tam skirtose patalpose. Brolių Grimų pasakai „Erškėtrožė“ pasirinkti trys  lėlių valdymo būdai – marionetės, lazdinės ir rankinės. Koordinatorė perskaitė pasaką, tada vaikai rinkosi personažus, repetavo ir vaidino žiūrovams. Jauniesiems artistams tai buvo nauja patirtis ir įdomi pamoka. Ekskursijos po muziejų metu mokiniai ne tik susipažino su eksponatais, bet ir žiūrėjo pirmą lietuvišką garsinį trumpametražį lėlių filmą, sukurtą 1938 metais. Vėliau mokiniai laiką leido aktyviai sportuodami batutų ir pramogų parke „Skypark“. Iš Vilniaus mokiniai grįžo pilni įspūdžių ir geros nuotaikos.

 

Paskelbta temoje Ekskursijos ir išvykos, Naujienos, Renginiai | Komentarai įrašui Nauja patirtis Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje yra išjungti

Lankytojų Dėmesiui !

   Nuo 2019 m. spalio 1 d.
   LANKYTOJŲ BASEINE APTARNAVIMO LAIKAS:
   Pirmadienį, trečiadienį, ketvirtadienį:20.00-21.00 val.

   Administracija

Paskelbta temoje Baseino naujienos/ skelbimai, Naujienos | Komentarai įrašui Lankytojų Dėmesiui ! yra išjungti