Minint masinių gyventojų trėmimų pradžios 80-metį, „Gedulo ir vilties” dieną, mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai paminėjo pilietine iniciatyva „Gyvybės medis”. Pilietinės iniciatyvos tikslas – paskatinti mokinius domėtis Lietuvos gyventojų trėmimų istorija. „Gyvybės medis” simbolizuoja šį kartų ryšį ir tautos istorinės atminties perdavimą ateities kartoms. Mokiniai istorijos pamokų metu stebėjo, analizavo istorinius šaltinius, aptarė tremtinių prisiminimus, piešė piešinius, kūrė karpinius, atvirukus, skirtus buvusiems tremtiniams.
       Istorija perduodama iš kartos į kartą, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas.

Istorijos mokytoja – metodininkė Žana Staniulienė

Categories: Kitos veiklos