Šiaurės šalių literatūros savaitė „Žemynos“ progimnazijoje

        Kasmet lapkričio mėnesį, sutartu laiku, tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Šių metų tema- „Šiaurės šalys ir pasaulis“.
        Lapkričio 9-13 dienomis „Žemynos“ progimnazijos bibliotekoje ir skaitykloje taip pat buvo juntama paslaptinga ir viliojanti Šiaurės šalių nuotaika.
        Renginiai tradiciškai prasidėjo garsiniais skaitymais žvakių šviesoje. Skaitėme norvegų autorės Kristine Roskifte šiuolaikišką paveikslėlių knygą „Visi iki vieno“. Ne tik skaitėme, bet ir skaičiavome, kalbėjomės apie tai, kas mus vienija, kuo mes skiriamės ir kodėl mes esame tokie svarbūs.
        Skaitymas mums suteikia fantastišką galimybę keliauti ir patirti pasaulį. Apie tai su vaikais kalbėjomės aptardami šių metų šventei iliustruotojos iš Amandų salų Anni Wikberg sukurtą plakatą ir Šiaurės šalių rašytojų kūrybos parodą bibliotekoje.
        Šiemet renginiai vyko ir virtualioje erdvėje. Aštuntokai literatūrines, istorines, geografines žinias apie Šiaurės šalis gilino, varžydamiesi viktorinoje, kurią organizavo geografijos mokytoja Evelina Jackevičienė.
        Tradicinė šviesos ir knygos šventė baigėsi, bet draugystė su magiškuoju knygos pasauliu tęsiasi. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

        Bibliotekos vedėja Neringa Juknevičienė

Įrašas paskelbtas temoje Bibliotekos naujienos/ skelbimai, Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.