Jaunųjų tyrėjų diena „Žemynos“ progimnazijoje

        Lapkričio 17 dieną pradinėse klasėse vyko Tyrėjų diena. Pirmokėliai mažųjų laboratorijoje „Stebėk, tyrinėk, atrask“ atliko bandymą „Šilumos energija“ ir sužinojo, kokia varomoji jėga pakelia oro balioną ir šis gali skristi. Gamino padidinamąjį stiklą iš vandens lašelio. Stebėjo ŠU studentų atliekamus STEAMuko eksperimentus. Susipažino su Lietuvoje augančiais medžiais, krūmais, žoliniais augalais, senelio darže ir sode auginamomis daržovėmis, vaisiais. Lygino obuolį ir bulvę. Juos uostė, ragavo, apžiūrėjo formas ir spalvas. Patys gamino daržovių mišrainę, ją skanavo. 
        Antrokai sudarė ir iliustravo metų laikų kalendorių. Atlikdami eksperimentus išsiaiškino, kurios medžiagos dega, kurios skęsta, kurios yra lanksčios ar skaidrios. Daug emocijų sukėlė eksperimentas su balionu, kuris pats prisipūtė. Viena antrokų klasė tyrinėjo žemėlapį. Skaitykloje atliko užduotis su planšetėmis, prisiminė Lietuvos didžiuosius miestus, upes, ežerus, Lietuvos kaimynes. Dėliojo dėlionę „Mano Lietuva“, joje surado lankytinas Lietuvos vietas.
        Trečiokų laukė klasės laboratorija, kurioje visi galėjo atlikti eksperimentus – išmatuoti lašo ilgį, dalyvauti projektuose „Keliaujantis vanduo“, „Difuzija popieriuje“. Mokiniai pildė stebėjimo lapus, komentavo, apibendrino tyrimo išvadas. Išmoko paprasčiausiomis priemonėmis pademonstruoti vandens apytakos ratą. Eksperimente „Aš – jaunasis mokslininkas“ susipažino su mikroskopu, išmoko mikroskopuoti, kad pamatytų ląstelę, skaičiavo, kiek kartų didina mikroskopas. Tyrinėjo tvenkinio vandens lašelį. Matė mažų vandens organizmų judėjimą.

        O vyriausieji, ketvirtokai, sporto salėje laikė fizinio pajėgumo testus. Sugrįžę aptarė savo asmenines sėkmes ir atliko žinių testus „Mūsų dienų kultūra“ ir „Savikontrolė“. Mokiniai aptarė druskos panaudojimą buityje, pramonėje ir kitose srityse. Atlikdami bandymus, tyrė druskos savybes. Gamino sūrią tešlą, iš jos lipdė žaisliukus. „Gimiau iš naujo“ – buvo diskutuojama ir eksperimentuojama ir šia tema: aptarta, kokią įtaką mūsų gyvenime daro plastikas, kas gaminama iš jo. Analizuodami, apžiūrėdami, pasitardami ketvirtokai gamino žaislus naudodami plastiko kamštelius.
        Dėkojame visoms pradinių klasių kūrybingoms mokytojoms už mokiniams organizuotą prasmingą patyriminę veiklą.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.