Lietuvių kalbos mokytojų negąsdina nei karantinas, nei lapkričio vėjai, jos džiaugiasi ,kad naujus kūrinėlius rašo jaunieji kūrėjai. Siūlome susipažinti su 5c klasės mokinės Austėjos Ivoškaitės kūryba.

Tėjus ir Austėja

Kai Austėjai suėjo 5 metai, dovanų ji gavo puošnią dėžutę, perrištą raudonu kaspinu. Ant jos buvo priklijuotas sveikinimas ir įspėjimas: „Atsargiai – stiklinė pilis su karaliūnu“.
        Mergaitė drebančiomis rankutėmis išpakavo dovaną ir dėžėje rado stiklinį akvariumą su plaukiojančia žuvyte. Ji buvo labai graži , mėlynos spalvos. O jau uodegos puošnumas. Suprato, kad tai ne žuvytė, o žuviukas – tos stiklinės pilies karaliūnas. Tėvai paaiškino, kad jį vadina Gaideliu. „Koks neromantiškas vardas“,- pamanė Austėja.
        -Nuo šiandien jis bus Tėjus, – mergaitė „pakrikštijo“ stiklinės pilies valdovą.
        Austėjai rūpesčių padaugėjo: ji gražino pilies aplinką, sodino naujus augaliukus, ieškojo gražių akmenukų, kriauklelių, valė „vandenyną“ nuo teršalų. Kartais sugalvodavo Tėjui linksmybių. Prieš žuviuką pastatydavo veidrodį ir stebėdavo, kaip Tėjus pasišiaušęs grumdavosi su priešu.
        Šiandien Austėja žuviuko nebeturi, jis numirė prieš dvejus metus. Pastarosiomis dienomis apie jį nuolat galvoja. Mergaitė įsitikinusi, kad dabar savo Tėjų geriau suprastų, nes pati jaučiasi kaip akvariume. Karantino metu ji gyvena tarp keturių kambario sienų. Kompiuteris, telefonas, žvilgsnis pro langą ir vėl viskas kartojasi. Taip pasiilgo draugų, su kuriais bendrauti – apkabinti, žaisti, juoktis – negali. Bėga trečias mėnuo , bet Austėja tiki, kad šiame akvariume neužtrokš – išgyvens.

AUSTĖJA IVOŠKAITĖ – „Žemynos“ progimnazija 5c klasė

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos, Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.