Spalio 19 dieną 8a klasės mokiniai apsilankė parduotuvėje „Be pakuotės“

Spalio 19 dieną 8a klasės mokiniai apsilankė mūsų klasės mokinio Igno mamos Linos Padelevičienės parduotuvėje „Be pakuotės“, kurioje galima įsigyti maisto, asmens higienos bei buities produktus tvariai, be pakuotės. Parduotuvėje nėra įprastų plastiko ir kitų aplinkai nedraugiškų pakuočių. Prisiminėme žinomus ir atradome nežinomus kasdienybės žingsnius link „gyvenimo be šiukšlių“. Sėkmingai „išlaikėme“ parduotuvės savininkės Linos „egzaminą“ apie atliekų rūšiavimą. Supratome, kad kiekvienas galime prisidėti prie tvaresnio vartojimo ir švaresnės aplinkos, kruopščiai rinkdamiesi pakuotes (plastikinės pakuotės virsta atliekomis, jas sudėtinga perdirbti), vengdami supakuotų produktų (pirkiniams naudodami daugkartinį maišelį, indą, krepšelį). Sužinojome, kaip panaudoti buityje atsirandančias atliekas, kaip tinkamai išrūšiuoti atliekas, kurių nebegalima panaudoti. Sukaupę mažiau atliekų, mažiname ir savo pinigines išlaidas, labiau apgalvojame, ko ir kiek pirkti.
        Išvyka buvo naudinga ir privertė susimąstyti – šiukšlių rūšiavimas, klimato kaitos, aplinkos taršos problemos labai aktualios ir jas spręsti turime visi kartu.

8a klasės auklėtoja Rita Bulovienė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.