Edukacinė kelionė į Mindaugo laikų Lietuvą

    Mindaugo laikų sukurta valstybė leidžia mums ir šiandien būti lietuviais, mąstyti ir kalbėti lietuviškai. Simboliška, kad Lietuvos valstybės atkūrimo išvakarėse, vasario13 d., Panevėžio „Žemynos” progimnazijos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo Kultūros paso renginyje „Lietuvos valstybės susidarymas”, kurį vedė VšĮ „Vikingų kaimas“ edukatoriai Judita ir Mindaugas Korsakai. Penktokai, šeštokai tarsi laiko mašina nukeliavo į Mindaugo laikų Lietuvą.
   Renginyje mokiniai buvo ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs dalyviai. Programos metu jie sužinojo, ką valgė, kuo vilkėjo, kuo puošėsi lietuviai XIII amžiuje. Pamatė ir patys galėjo apsivilkti kryžiuočių bei lietuvių karių drabužius, palyginti lietuvių ir kalavijuočių šarvus, šalmus, ginklus. Vaikai sužinojo, kuo skiriasi kalavijas nuo kardo, kaip laikomas skydas, kaip ir kam buvo naudojamas dvirankis kirvis, koks svarbus kautynėse buvo žirgas ir kiek jis bei ginklai kainavo. Berniukams įdomu buvo sudaryti gynybinę sieną, pro kurią tariamas priešas negalėtų prasibrauti.
   Renginio pabaigoje vaikai buvo pavaišinti XIII a. lietuvių vartotu maistu: sora, kviečiais, žirniais, riešutais, kanapių sėklomis, ir džiaugėsi, kad skanu.
   Ši programa, kupina teigiamų emocijų, leido mokiniams patirti pažinimo džiaugsmą, priminė jiems Lietuvos valstybės formavimosi laikotarpį, leido istoriją išgyventi patiems, įkvėpė pasididžiavimo Lietuvos valstybe ir paskatino neužmiršti jos ištakų.

   Irena Norkūnaitė,
   Panevėžio „Žemynos” progimnazijos
   istorijos mokytoja metodininkė

   Nuotraukos mokytojos Ligitos Buraitienės

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.