Sveikatinimo projektas „Aš noriu, turiu ir galiu būti sveikas“

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje įvykdytas sveikatinimo projektas ,,Aš noriu, turiu ir galiu būti sveikas“ Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos projektų, priemonių, finansuojamų Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.
   Šiais metais dėmesį skyrėme taisyklingam kvėpavimui , tėvų ir vaikų bendravimo ypatumams.
    Lapkričio ir gruodžio mėnesiais projekto koordinatorė pakvietė 1-8 klasių mokinius į paskaitas „Taisyklingas kvėpavimas – nauda organizmui“.
   Trenerė- dėstytoja Eleonora Valiuškevičė savo paskaitose- praktiniuose užsiėmimuose kalbėjo, kad taisyklingas kvėpavimas – sveikata. Norint išsaugoti fizinį ir protinį aktyvumą, turime pradėti nuo paties svarbiausio dalyko – taisyklingo kvėpavimo. Tai ypatingas būdas visiškai pripildyti ir visiškai išlaisvinti plaučius. Dar senų senovėje žmonės sukūrė taisyklingo kvėpavimo techniką, kuri prasideda paprasčiausiu sveikatą gerinančiu pratimu ir baigiasi sudėtingu kvėpavimu, skirtu pažadinti žmogaus viduje slypinčias jėgas. Ypatingas kvėpavimo pratybas sudaro įkvėpimai, iškvėpimai ir kvėpavimo sulaikymai. Mokiniai ne tik klausėsi, bet ir atliko įvairius kvėpavimo pratimus.
    Lapkričio 25d. 1-8 klasių mokinių tėveliai klausėsi psichologo Ramūno Juknos paskaitos apie tėvų ir vaikų bendravimo ypatumus. Psichologas pasidalijo mintimis apie šiuolaikinių vaikų auklėjimą ir atsakė į tėvelių pateiktus klausimus.
   Galima teigti, kad projekto tikslas buvo pasiektas. Mokiniams buvo suteiktos galimybės išmokti taisyklingai kvėpuoti ir įgytas žinias perteikti šeimos nariams. Į projekto veiklą įsitraukė įvairaus amžiaus mokiniai ir mokinių tėveliai. Buvo patenkintas ne tik mokinių, bet ir tėvų smalsumas. Progimnazijos bendruomenė turėjo puikią progą praktiškai išbandyti įvairias kvėpavimo technikas, atnaujinti žinias apie vaikų auklėjimą, praplėsti savo akiratį.

Palmyra Šimaitienė,
   projekto koordinatorė, „Žemynos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.