Žinių ir saviraiškos diena Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje

Lapkričio 27 d. progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo Žinių ir saviraiškos diena.
   Tą dieną vieni pradinių klasių mokiniai, vykdydami projektinę veiklą ,,Moku, žinau, galiu“, dalyvavo Panevėžio kraštotyros bei Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejų organizuojamose edukacinėse pamokose, kiti vyko į Panevėžio apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą, meninio stiklo studiją ,,Glasremis“, dalyvavo kino pamokoje kultūros centre ,,Garsas“. Mokinukai susitiko su įvairių specialybių
atstovais, mokėsi piešti ebru meno technika, gaminti popierių bei
lipdyti iš molio.
   5-6 klasių mokiniai kūrė kalėdinius sveikinimus, dalyvavo konkurse ,,Žiemos fantazija“, žiūrėjo ir aptarė kino filmus, dalyvavo kryžiažodžių konkursuose, kartu su
muzikos mokytoja improvizavo muzikuodami. Susitikę su Panevėžio
apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus kultūrinių renginių organizatoriumi V. Benašu, žiūrėjo jo kurtą filmą ,,Geltonas povandeninis dviratis. Ekomenas“, aptarė, kaip galima būtų antram gyvenimui prikelti jau panaudotus daiktus. Kartu su V. Benašu ir geografijos mokytoja mintimis keliavo po pasaulį.
   7 – 8 klasių mokiniai susitiko su J. Miltinio gimnazijos gimnazistais Daugvydu ir Greta, kurie labai įdomiai ir išradingai pristatė savanorystės reikšmę ir galimybes Panevėžyje. Profesijos patarėja Giedrė Valaitienė aštuntokams pristatė karjeros
galimybes, teisingo profesijos pasirinkimo svarbą gyvenime. Dalis
aštuntokų susitiko su 5-osios gimnazijos atstovais. Grupė 7 – ų
klasių mokinių vyko į Panevėžio darbo rinkos mokymo centrą, kur
sužinojo apie šioje mokslo įstaigoje įgyjamas specialybes,
mokymosi sąlygas. Su Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių
inspekcijos atstove V. Kaušpėdiene septintokai aptarė mokesčių
svarbą gyvenime. Anglų ir lietuvių kalbų protmūšiuose ,,Protingųjų valanda“, ,,Sumani galva- kojoms lengvesnė našta“ pagilino anglų bei gimtosios kalbos žinias, o konkurse ,,Žiemos fantazija“ turėjo galimybę atskleisti savo kūrybingumą. Netradicinio ugdymo dieną mokiniai baigė smagiomis estafečių rungtynėmis.
    Mokiniams, jų žodžiais tariant, tokios netradicinės pamokos labai patinka, nes jose daug ko išmokstama nejaučiant, kad mokaisi.

Aurelija Petrauskienė,
   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
   direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.