Viktorina ,,Universalusis Vaižgantas, kaip Viešpaties diena“

   Lapkričio 26 dieną Į Lietuvių kalbos 3 kabinetą sugužėjo septintokai paminėti žymaus kūrėjo, prozininko, literatūros istoriko, kritiko, pedagogo, kunigo-vienuolio, Lietuvos patrioto Juozo Tumo- Vaižganto gimimo 150-ąsias metines. Juozas Tumas-Vaižgantas buvo vadinamas meilės ir laimės mokytoju. „Jei žmonės gyventų pagal Vaižganto „Raštus“, būtų laimingi, gyventų prasmingai. Juose tiek daug išminties!“- teigė muziejininkas, literatūrologas Remigijus Jakulevičius.
   Pasimokyti gyvenimo taisyklių pagal Vaižgantą į kabinetą susirinko keturios septintokų komandos, pasiryžusios įrodyti, kad puikiai išmano tiek rašytojo biografiją, tiek kūrybą, kad geba drauge atlikti pateiktas užduotis. O kūrybinių užduočių viktorinoje ,,Universalusis Vaižgantas, kaip Viešpaties diena“ tikrai netrūko: mokiniai konkursą pradėjo nuo prisistatymo, vėliau žiūrėjo filmą apie Vaižgantą ir atsakė į klausimus, susijusius su rašytojo gyvenimu ir kūryba, surado ,,išsibarsčiusius“ autorius ir jų kūrinius, dalyvavo raiškiojo skaitymo konkurse. Renginio pabaigoje visų laukė užduotis- siurprizas. Komandos turėjo sukurti ketureilį, dedikuotą Vaižgantui. Būtent jis ir lėmė nugalėtojus. Geriausiai pasirodė dvi 7a klasės komandos.
   Ir visai nesvarbu, kas nugalėjo. Svarbiausia yra draugystė, gebėjimas bendradarbiauti, teigiamos emocijos ir išmokta dar viena Vaižganto pamoka: nepamiršti laimės ieškoti kitiems, tada ir patys būsime laimingi. Jei kiekvieną dieną taip gyvensime, visi mūsų metai bus gražūs.

   Lietuvių kalbos mokytoja Dalia Liorančienė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.