Tarptautiniame rašinių konkurse įvertinti ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokinių darbai

   Lapkričio 21d. šimtmetį švenčiančioje Kauno Rokų gimnazijoje vyko Tarptautinio 5-12 klasių mokinių dienoraščio konkurso „Tylėti sunku“, kurį organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno Rokų gimnazija, baigiamasis renginys.
   Kaip teigė konkurso koordinatorius Egidijus Jankūnas, dienoraščio konkursui buvo pateikta 180 darbų iš 25 Lietuvos, Vokietijos, Airijos miestų. Visi dalyviai pagal amžių buvo suskirstyti į keturias grupes.
   Iš įvairiausių Lietuvos kampelių susirinkę mokiniai vos tilpo į erdvią gimnazijos salę. Renginio organizatoriai pasistengė ir maloniai nustebino ne tik stilingai išpuošta scena, skaitomomis eilėmis bei smuiko, gitaros garsais, bet ir puikiu spektakliu, pastatytu pagal konkurso dalyvių kūrinių ištraukas. Savo dienoraščiuose mokiniai išsakė pačias įvairiausias jiems iškylančias problemas, patirtus išgyvenimus. Jauniesiems aktoriams, Rokų gimnazijos mokiniams, pavyko jautriai perteikti dienoraščiuose išsakytus jausmus.
   Tarptautiniame dienoraščio konkurse dalyvavo ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos trys mokinės (mokytoja A. Vaitkienė). Džiugu, kad vienos jų, 8b klasės mokinės Unės Prakapaitės, darbas įvertintas skatinamuoju prizu, o jaunosios kūrėjos, 5a klasės mokinės Austėjos Kavoliūnaitės dienoraščio mintys skambėjo parodytame spektaklyje ir yra išspausdintos organizatorių parengtame 2020 metų kalendoriuje.
   Baigdama renginį Rokų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, pavaduojanti direktorių, Rūta Buinickienė visiems dalyviams palinkėjo nenustoti kurti, o jų mokytojams priminė prancūzų rašytojo A.de Sent Egziuperi žodžius: „Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti“.

   Aušra Vaitkienė,
   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
   lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė,
   atstovė ryšiams su visuomene

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.