Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11-17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai.
   Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šiaurės šalių literatūros savaitę organizuoja asociacijų „Norden“ sąjunga, kuri kartu su mokyklomis, bibliotekomis ir skaitymo entuziastais nuo Grenlandijos Vakaruose iki Baltijos šalių Rytuose kasmet kuria vieną didžiausių skaitymo įvykių Šiaurės Europos regione.
   Šiemet asociacijoms „Norden“ Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje švenčiant 100 metų jubiliejų, Šiaurės šalių literatūros savaitei pasirinktos trys knygos iš minėtų šalių.
   Pradinių klasių mokiniai per švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimą „Pepė švenčia gimtadienį“ nusikėlė į vakarėlį Viloje Vilaitėje. Susikūrę jaukią aplinką skaitėme apie Pepę, dovanojome jai dainas, savos kūrybos eilėraščius, piešinius, vaišinomės arbata, savo keptais pyragėliais.
   Visą savaitę mūsų mokyklos skaitykloje buvo juntama šventinė nuotaika, vyko garsiniai skaitymai, pokalbiai, žaidimai, parodos, viktorinos, kūrybinės dirbtuvėlės.
   Šiaurės šalių literatūros savaitė baigėsi, bet liko įspūdžiai, žinios, šventės jausmas ir noras dar ne kartą patirti stebuklingą knygos galią.

Įrašas paskelbtas temoje Bibliotekos naujienos/ skelbimai, Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.