Vokiečių kalbos projektas „Ö kaip vokiškai?“

Mūsų progimnazijos mokiniai jau ketvirtus metus iš eilės spalio 14-20 dienomis dalyvavo respublikiniame vokiečių kalbos projekte „Ö kaip vokiškai?“. 5-8 klasių mokiniai ieškojo informacijos apie Vokietijos sostinę, didžiausius miestus, žymius žmones, sporto šakas, šventes, architektūros paminklus ir parengė kūrybinius darbus „Das ist Deutschland!“, kurie buvo demonstruojami mokyklos erdvėse.
   6 klasių mokiniai dalyvavo tarpmokykliniame vokiečių kalbos konkurse „Ö kaip vokiškai?“, kuris vyko Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.
   Po prisistatymo komandos atsakinėjo į klausimus apie Vokietiją, jos miestus, gyventojus, didžiausias įmones, apie vokiečių kalbą, rinko į anglų kalbos žodžius panašius vokiškus žodžius. Ieškodami daiktų siurprizų maišelyje mokiniai stengėsi sužinoti, kokius daiktus ar prietaisus išrado vokiečiai. Taigi mokėmės panaudodami visus pojūčius – kalbėdami, stebėdami, klausydami ir liesdami.
   Mokyklos komanda apdovanota padėka už domėjimąsi vokiečių kalba, aktyvų dalyvavimą tarpmokykliniame konkurse. Komandos nariai Kamilė (6a), Eividas (6b), Miglė, Justinas ir Gerdas (6c) taip pat apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis.
   Vokiečių kalbos dienų projektą „Ö kaip vokiškai?“ inicijuoja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethes institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).

Vokiečių k. mokytoja Audronė Survilienė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.