Pamokos, pakvietusios į spalvotą knygų pasaulį

Spalio 16d. progimnazijos 5a, 5b klasių mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vyko netradicinėje aplinkoje- mokyklos skaitykloje.
   Ne tik aplinka, bet ir pamokos organizatorė vaikams buvo neįprasta- pamoką vedė bibliotekos vedėja Neringa Juknevičienė (dėstanti mokytoja stebėjo mokinių veiklą ir ją pakomentavusi vertino).
   Išklausę William Joyce knygos „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“ turinį ir jos atsiradimo istoriją, penktokai peržiūrėjo paties knygos autoriaus sukurtą to paties pavadinimo trumpametražį filmą, apdovanotą „Oskaru“.
   Aptariant knygą, išryškėjo, kad mokiniai puikiai suprato pagrindinę jos mintį- knygos papuošia žmogaus gyvenimą, suteikia jam įvairiausių spalvų. Neskaitantis knygų žmogus yra nuobodus. Įtraukdama į savo istoriją knyga žmogaus gyvenimą nuspalvina, praturtina jo vidinį pasaulį, pabudina mąstymą.
   „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“ – tai šiltas kūrinys apie žmones, paskyrusius gyvenimą knygoms ir knygas,kurios už tai apdovanoja. Tai knyga apie gyvenimą – žmonių ir knygų. Knyga, kuri, rodos, per paprastą fantastinę istoriją pasako tikrą tiesą apie literatūros reikšmę žmogaus gyvenime.
   Su džiaugsmu penktokai pasakojo apie savo perskaitytas knygas, tarsi norėdami patvirtinti naujai pristatytos knygos idėją, kad knygų pasaulis suteikia žinių, leidžia geriau pažinti save ir kitus, skatina mąstyti.
   Džiugu, kai kolegos bendradarbiauja. Iš to bendradarbiavimo labiausiai laimi mokiniai- pamokos tampa turiningesnės, įdomesnės. Juk, kur du stos, visada daugiau padarys.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Vaitkienė

Įrašas paskelbtas temoje Metodikos panorama, Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.