Kad mokytis būtų įdomu

Švedų rašytoja Astrida Lindgren yra pasakiusi: „Būtent vaikas, ir tiktai vaikas, turi gerą vaizduotę ir galėtų pasistatyti pasakų pilį, jeigu duotume jam bent keletą nedidelių plytų“.
   Kad mokytis būtų įdomu, kad būtų galimybė per pamokas atsiskleisti vaiko individualiems gebėjimams, kūrybingumui, mokytojai stengiasi taikyti kuo įvairesnius mokymo metodus. Vienas iš jų, mokiniams labai patinkantis, – literatūros kūrinio inscenizavimas.
   5a, 5b klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas vaidino ištrauką iš Kazio Sajos apysakos „Būrimas obuolio sėklom“. Tai kūrinys, kuriame vaikai galėjo atpažinti savo pačių gyvenimo kasdienybę ir nuotykius.
   Buvo smagu, įdomu. Tokios pamokos moko vaikus įsigilinti į veikėjo charakterį, kalbėti aiškiai, išraiškingai, nugalėti scenos baimę, bendradarbiauti, vertinti kitų darbą ir įsivertinti savo.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Vaitkienė

Įrašas paskelbtas temoje Metodikos panorama, Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.