Kelionė į Anykščius

   Rugsėjo mėn. 2b klasės mokiniai vyko į kultūrinę, pažintinę, edukacinę kelionę po Anykščių kraštą ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Duonelė kasdieninė“.
   Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mokiniai susipažino su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutiko ir už stalo pasodino trobos šeimininkė Nijolė. Ji papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Antrokai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir jos pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities daiktais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, kieme vyko smagūs žaidimai.
   Po to vaikai aplankė Vorutos pilį, kopė į Šeimyniškėlių piliakalnį. Nuvyko prie Puntuko akmens, keliavo Medžių lajų taku.
   Kelionė buvo puiki. Visus džiugino spalvinga rudens gamta , galimybė įgyti kuo daugiau žinių. Grįžome laimingi ir sužinoję daug įdomių dalykų.

   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė
Palmyra Šimaitienė.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.