N. Rericho darbai nepaliauja žavėti

   Dar pavasarį mūsų „Žemynos“ progimnazijai įteikta Taikos vėliava- kultūros vertybių apsaugos simbolis. Tai meno, mokslo ir religijos simbolis, Meilės, Grožio ir Išminties ženklas. Vėliava saugo ir žmogiškuosius tarpusavio santykius, kviesdama palaikyti taiką žemėje ir geranoriškumą tarpusavyje. Šios vėliavos priėmimas- tai simbolinis įsipareigojimas saugoti meno, mokslo ir kultūros vertybes ir kartu ginti taiką.
   Dar po Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kilmės rusų dailininkas, filosofas, keliautojas Nikolajus Rerichas pasiūlė visos žmonijos kultūros vertybių apsaugos idėją. Ši jo idėja sulaukė didžiulio pritarimo. 1935m. balandžio 15d. Vašingtone buvo pasirašytas N. Rericho Paktas. Kultūros vertybių saugojimo idėjos artimos ir mūsų mokyklai.
   Rugpjūčio 29d. „Žemynos“ progimnazijoje, saugančioje Taikos vėliavą, atidaryta antroji N. Rericho piešinių paroda. Parodą pristatė, apie dailininko gyvenimą ir jo darbus papasakojo Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė.
   Mokytojai grožėjosi įspūdingais N. Rericho tapybos darbais, jo turiningu gyvenimu. Mokykla džiaugiasi turėdama galimybę atverti šį grožį visai mokyklos bendruomenei.

   Aušra Vaitkienė,
   Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
   lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
   atstovė ryšiams su visuomene

 

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.