Vasara – naujų pažinčių metas

Vasaros laivelis mus plukdo link atostogų. Jau 21 dieną išlipsime jų krante. Bet atostogauti smagiau draugų būryje. Todėl birželio 6 dieną PKNPM šeštokai: Benas Bernatavičius, Karina Liepaitė, Rusnė Morkūnaitė, Nedas Kubilius, lydimi klasės vadovės Ramunės Šveistės ir surdopedagogės Palmiros Stančauskienės, nuvyko į Panevėžio „Žemynos“ progimnaziją pas pradinių klasių mokytojos metodininkės Editos Račienės vadovaujamus pirmokus. Ėjome ne tik ieškoti draugų, bet ir smalsiems pradinukams papasakoti apie savo mokyklą, gestų kalbą, supažindinti su daktile, atsakyti į klausimus.
   Pirmiausia parodėme, kokiais gražiais klausos aparatais puošiasi vaikai, turintys klausos negalią, kaip jie moka aiškiai ir suprantamai prisistatyti, užmegzti pokalbį. Kadangi mažiesiems padarė įspūdį mūsų pirštukais daktiliuojami vardai, išdalinome ir jiems pirštų abėcėlę. Vaikus domino, kaip gestais parodyti įvairiausius objektus, veiksmus, spalvas ir pan. Šeštokai drąsiai talkino, padėjo perteikti gesto vietą, rankos formą ir judesį. Smagiausia buvo kartu atlikti lietuvių liaudies dainą „Išėjo tėvelis į mišką“, kurios metu, kas galėjo, dainavo ir rodė gestus.
   Išleisdami svečius pirmokai ir jų mokytoja bandė atsisveikinti gestais, prašė jų nepamiršti naujais mokslo metais. O mes priminėme, kad atostogų metu, pamatę gestais kalbantį žmogų, patys pavartotų „labas, aš noriu draugauti“.

Surdopedagogė Palmira Stančauskienė

Nuotraukos Editos Račienės, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos metodininkės

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.