Edukacinė paskaita „Misija Sibiras 2018” Panevėžio “Žemynos“ progimnazijoje

   „Misija Sibiras“- unikalus projektas, vykstantis nuo 2006 metų. Jo misija- ugdyti jaunimą. Šis projektas skatina jauną žmogų pasidomėti savo šeimos, savo tautos istorija, prisiminti laisvės kainą. Jo metu mokomasi įveikti gyvenimo iššūkius. Ekspedicijose „Misija Sibiras“ organizuojamos kelionės į lietuvių tremties vietas, tvarkomi tremtinių kapai, susitinkama su Sibire gyvenančiais lietuviais.
   Keturioliktus metus skaičiuojantis projektas „Misija Sibiras“ šiemet ruošiasi išlydėti jau 18- ąją ekspediciją ir skelbia „Misija Sibiras 2019“ ekspedicijos dalyvių atranką, o Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje 5-7 klasių mokiniai susidomėję dalyvavo „Misija Sibiras 2018“ dalyvio Domo Miciulevičiaus edukacinėje paskaitoje „Misija Sibiras 2018“.
    „Misija Sibiras 2018“ vyko į Kazachstano Respubliką. 24 ekspedicijos dalyviai Karagandoje, Astanoje, Džezkazgane, Balchaše tvarkė lietuvių tremtinių, politinių kalinių kapus, domėjosi čia ištremtų lietuvių gyvenimu. Per vienuolika ekspedicijos dienų komanda surado, inventorizavo ir sutvarkė beveik 200 lietuvių kapų, sutvarkė memorialus buvusiose lagerių teritorijose, keturiose vietose pastatė naujus memorialus. Kazachstane iškilo šeši nauji lietuviški ryžiai.
    Žiūrėdami skaidres ir klausydami įdomaus pasakojimo mokiniai sužinojo, ką ir kaip ekspedicijos dalyviai dirbo, kaip ilsėjosi, ką išgirdo apie tose vietose gyvenusius lietuvius, jų artimuosius. Visiems buvo aišku, kad dalyvauti tose ekspedicijose nėra lengva, tačiau visi atlikti darbai prasmingi- istoriją būtina išsaugoti.

Aušra Vaitkienė,
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
lietuvių kalbos ir literatūros
mokytoja metodininkė,
atstovė ryšiams su visuomene

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.