Atvėrėme sakmių ir padavimų skrynią

2019-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Vietovardžių metais, todėl minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokiniai atvėrė sakmių ir padavimų skrynią ir atskleidė įvairių Lietuvos vietovardžių pavadinimų kilmę.
       Kiekviena klasė, pasirinkusi sakmę ar padavimą apie vieną ar kitą Lietuvos vietovardį, stengėsi kaip įdomiau, įtaikingiau, išradingiau protėvių pasakojimą suvaidinti.
       Išklausę, pamatę mokinių parengtas sakmių, padavimų inscenizacijas, įsitikinome, kokie kūrybingi buvo mūsų protėviai, kaip įdomu prie jų išminties prisiliesti, jų paliktais kalbos lobiais pasidžiaugti.
       Šventė buvo įspūdinga, įsimintina kiekvienam, nes jai kruopščiai ruošėsi, joje dalyvavo visi mokiniai. Džiugu, kad „žemyniečiai“ valstybines šventes švenčia gilindami savo žinias apie gimtinę ir tomis žiniomis praturtindami kitus.

Aušra Vaitkienė,
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
lietuvių kalbos ir literatūros
mokytoja metodininkė,
atstovė ryšiams su visuomene

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.