Kad galėtume šviesti kitiems

Mokinių atostogų metu (vasario 18-22 d.) Panevėžio „Žemynos“ mokytojai laisvesnį laiką išnaudojo prasmingai. Kad galėtų šviesti kitiems, patys mokėsi, stengėsi pasisemti gerų idėjų, sumanymų, naujų įspūdžių, kuriais galėtų pasidalyti su mokiniais.
        Vasario 19d. progimnazijos lituanistės dalyvavo gerosios patirties renginyje- seminare „Ieškau ir randu“, kurį Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės- Bitės viešojoje bibliotekoje organizavo mūsų miesto „Minties“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos. Šiame seminare išgirdome, pamatėme, kaip minėtos gimnazijos lituanistės ugdo mokinių kūrybingumą, kokius taiko kūrybingumo ugdymo metodus, kad kiekvienas mokinys pabudintų savyje kūrėją. Mokytoja Adelė Samuolienė priminė, kad būtina ugdyti vaikų kūrybingumą, nes kūrybingi žmonės daro gyvenimą gražesnį. Laiminga ta tauta, kurioje daugiau kūrėjų, o ne vartotojų ir griovėjų. Renginys buvo išties įdomus ir naudingas. Nuoširdžiai ačiū kolegėms.
       Vasario 20d. lektorė iš Josvainių gimnazijos Jūratė Petronienė „Žemynos“ pedagogams vedė seminarą „Vertinimas ugdant. Mokinio individuali pažanga, pažangos fiksavimas pamokoje ir mokykloje. Pažangos duomenų panaudojimas tobulinant pamokos, mokyklos veiklą.“ Seminaro pavadinimas sudėtingas, tačiau klausytis lektorės buvo įdomu. Iš karto pajutome, kad aiškina žmogus iš savo patirties, iš praktikos. Kai ką sužinojome naujo, pasitikrinome, ar dirbame teisingai, pasisėmėme naujų idėjų, kad patobulintume savo pamokas ir padėtume mokiniams kaip tik įmanoma geriau išsiugdyti svarbiausias kompetencijas, pasiekti kuo geresnių mokymosi rezultatų. Viso seminaro metu lektorė žavėjo savo iškalbingumu, erudicija, charizmatiškumu. Buvo nenuobodu ir vertinga išklausyti.
       Nepraleido „žemyniečiai“ ir progos apsilankyti tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje. Vasario 21d. jie su visais knygų bičiuliais susipažino su Lietuvos ir užsienio leidėjų išleistomis knygomis, naujomis erdvėmis, dalyvavo susitikimuose su lietuvių ir užsienio autoriais.
       Visi minėti renginiai paskatino mus, mokytojus, degti , ieškoti, kurti, nes, pasak lektorės Jūratės Petronienės, jei mokytojo akys nedega, nedegs ir mokinių.

Aušra Vaitkienė,
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
lietuvių kalbos ir literatūros
mokytoja metodininkė,
atstovė ryšiams su visuomene

Įrašas paskelbtas temoje Metodikos panorama, Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.