Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Žemynos“ progimnazijoje

Kasmet lapkričio mėnesį tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai.

Ir „Žemynos“ progimnazijos bibliotekoje ir skaitykloje lapkričio 12-16 dienomis buvo juntama paslaptinga ir viliojanti Šiaurės šalių skleidžiama nuotaika.

Renginiai tradiciškai prasidėjo garsiniais skaitymais žvakių šviesoje. Kartu su 3-4 klasių mokiniais ir jų mokytojomis skaitėme ištrauką iš švedų autorių Elias ir Agnes Vahlund knygos „Superherojų vadovas“. Tai knyga apie patyčias, su kuriomis susiduria naujokė Liza. Mokykloje iš jos tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė“ pradžia. Po skaitymų kalbėjomės ir dalinomės patirtimis apie draugystę, naujokus klasėje, patyčias.

Skaitykloje veikė kūrybinės dirbtuvėlės. Mokiniai galėjo parodyti savo išmonę ir gebėjimus gaminant superherojų kaukes.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dalyviai teigia, kad  ši graži tradicija suteikia galimybę geriau pažinti Šiaurės šalių literatūrą.

Bibliotekos vedėja Neringa Juknevičienė

Įrašas paskelbtas temoje Bibliotekos naujienos/ skelbimai, Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.