Apsilankę Uoginių kaime „Žemynos“ mokytojai atskleidė savo kulinarinius sugebėjimus

Minėdami profesinę šventę- Mokytojų dieną – Panevėžio „Žemynos progimnazijos“ mokytojai dalyvavo renginyje „Netradicinės patrauklios aplinkos pritaikymas ugdant mokinius“, vykusį Uoginių kaime Adomo Petrausko muziejuje. Muziejų sudaro gyvenamasis namas, dvi klėtys, bokštas ir padarginė. Visi jie pilni senosios lietuvių kultūros turtų. Šiuo metu muziejaus rinkiniuose yra 2092 raštijos, fotografijos, dailės, buities ir etnografijos, gamtos eksponatai.

Visus sudomino muziejaus medinis bokštas. Jame susipažinome su Adomo Petrausko gyvenimu, Uoginių kaimo istorija, tautodailininkų darbais. Užlipę ant bokšto stogo grožėjomės rudens spalvomis pasipuošusia gamta, paties Adomo Petrausko medžio drožiniais, sodybos didžiuliais akmenimis, ąžuolų stuobriais.

Bene įdomiausia buvo name, kuriame gyveno pats Adomas Petrauskas. Čia atsiskleidžia senojo kaimo buitis, čia patys senovinėje krosnyje kepėme bandeles su lašinukais. Prikepėm daug ir labai gardžiai atrodančių, todėl buvome pakviesti į muziejaus salę jų paskanauti.

Ne tik bandeles skanavome: šeimininkės vaišino tradiciniais Kupiškio krašto patiekalais, žolininkė pasakojo apie įvairių mūsų pievose augančių žolelių naudą.

Buvo jauku ir gera sėdėti visiems kartu prie vieno stalo, taip, kaip jau daug metų esame įpratę. Ne tik sėdėti, bet ir pažaisti, parungtyniauti, šmaikščiu žodžiu kolegas palinksminti.

Aušra Vaitkienė, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Įrašas paskelbtas temoje Metodikos panorama. Išsisaugokite pastovią nuorodą.