Užgavėnės- proga pasilinksminti ir atskleisti savo išradingumą

Šįryt visus, einančius į Panevėžio „Žemynos“ progimnaziją, pasitiko išdidi, gražiai pasipuošusi Morė. Tai iš karto nuteikė pakiliai, priminė, kad šiandien Užgavėnės. Vadinasi, bus linksma, nes varysime žiemą iš kiemo.
Visi mokiniai spirgėdami laukė ilgosios pertraukos- žinojo, kad jos metu bus galima pažaisti, pašokti, blynais pasigardžiuoti, savo šmaikščiomis, išradingai sukurtomis kaukėmis pasipuikuoti. Apie tai, kokios tos kaukės turėtų būti, ką jos simbolizuoja, vaikai dar anksčiau sužinojo per pamokas ir klasės valandėles.
Ir pabiro per ilgąją pertrauką į mokyklos kiemą išsipusčiusios čigonės, smailiaragiai velniai, barzdoti ožiai, gąsdinančios giltinės, storapilviai ponai bei dailiosios panelės. Nuo įvairiausių kaukių raibo akys.
Mokytojai Vitalijai linksmai užgrojus akordeonu visi sukruto šokti įvairius lietuvių liaudies ratelius. Pašokę vaikai vaišinosi savo ir draugų atsineštais gardumynais: blynais, spurgomis, pyragėliais.
Stebėjo visus besilinksminančius Morė, šypsojosi jiems savo plačia šypsena, ir pagailo vaikams ją pelenais paversti. Nusprendė jie mojuodami raudonomis juostelėmis pavaizduoti šilumą nešančią ugnį ir Morę sveiką palikti- juk greitai pavasaris, greitai žemės deivės Žemynos diena, ir Morė, pakeitusi savo apdarus, galės visus pasveikinti Žemės, kartu ir mūsų mokyklos vardo dienos proga.
Nusišypsojo mokiniams ir mokytojams saulė, apsidžiaugė, kad jau pavasaris jų širdyse, ir pažėrė visiems dovanų- saują skaisčių, šiltų spindulių.

Aušra Vaitkienė
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
atstovė ryšiams su visuomene

Įrašas paskelbtas temoje Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.