Kaip pažinti istoriją per programavimą?

2017-11-25 Lietuvos bibliotekose ir mokyklose vyko 100-mečio programavimo valanda. Į šį projektą įsijungė ir mūsų progimnazijos 1-8 klasių mokiniai. Programavimo valanda yra pasaulinės programavimo iniciatyvos dalis. Praėjusiais metais šiame projekte dalyvavo 100 mln. pasaulio vaikų.
   Kaip pažinti istoriją per programavimą? Mokiniai į tai atsakė programuodami R. Meilutytės olimpinį plaukimą Londone, bandė kurti valiutos keityklą, kurioje už tarpukario litus nusipirko šakotį, kūrė tautinio šokio interpretaciją. Istorija buvo paslėpta po programavimo žaisminga blokelių kalba, ją mokiniai atrado žaisdami – be dramų ir  baimių. Šitaip mes šventėme technologijų ir artėjantį laisvės jubiliejų.
   Dėkojame Lietuvos rytojaus kūrėjams, mūsų mokiniams, dalyvavusiems programavimo valandoje. Norime tarti ačiū tėveliams, palydėjusius mažiausius programuotojus. Ir negalime nepadėkoti kompiuterių priežiūros inžinierei Vilmai.
   Visiems linkime švęsti šimtmetį visus metus.

Istorijos mokytoja metodininkė
Irena Norkūnaitė
Įrašas paskelbtas temoje Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.