Pamoka „Medžių lapų formos keramikoje“

Gamtos dieną, spalio devynioliktą, 2c klasės mokiniai vyko pas tautodailininkę Dalią Svilienę. Pasipuošę prijuostėmis, mokiniai susėdo už stalo, nukrauto neįprastomis priemonėmis. Aktyviai dalyvaudami pokalbyje, susipažino su medžių lapų formomis, susidomėję išklausė pasakojimą apie molio rūšis, savybes, paskirtį. Įdomiausia buvo kurti paveikslą iš molio ir pasirinkto medžio lapo. Konsultuojami keramikės, kočiojo, matavo, lygino, spaudė, lipdė, dažė, rašė. savo vardą ir medžio pavadinimą. Džiugu buvo visiems, kad Liepai pakliuvo liepos, o Ąžuolui – ąžuolo lapai.
   Darbeliai, pavadinti „Medžių lapų formos keramikoje“, liko studijoje. Jiems reikia savaitę džiūti, paskui labia karštoje krosnyje su pertraukomis “kepti” ir tik tada, įgavusiems tvirtą ir gražią formą, sugrįžti pas autorius. O antrokai, patyrę kūrybinį džiaugsmą, su nekantrumu laukia galutinio rezultato.

Mokytoja B. Žigienė
Įrašas paskelbtas temoje Pradinukų galerija. Išsisaugokite pastovią nuorodą.