Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

Po sėkmingo Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ starto 2016 metais Goethe`s institutas šiemet vėl pakvietė visus, neabejingus vokiečių kalbai, prisijungti prie šios iniciatyvos. Mūsų progimnazija prisijungė prie daugiau negu 230 Lietuvos institucijų, užregistravusių savo renginius Vokiečių kalbos dienų proga. Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).
   Vokiečių kalbos savaitė prasidėjo mokinių kūrybinių darbų paroda mokyklos erdvėse „Eine Reise durch Deutschland“. Mokiniai rinko informaciją apie Vokietiją, jos miestus ir vokiečių gyvenimą. Daugiausiai darbų buvo parengta apie sostinę Berlyną, Hamburgą, Miuncheną, Bremeną ir Frankfurtą. Mokiniai, mokytojai ir tėveliai apžiūrėdami parodą galėjo susipažinti su šių miestų įžymybėmis, lankytinomis vietomis.
   Mokyklos bibliotekoje visą savaitę taip pat buvo galima aplankyti parodą apie šią šalį – čia buvo eksponuojami foto albumai, lankstinukai, atvirukai apie gražiausias Vokietijos vietas.
   Mokiniai mokėsi vokiškų dainelių, klausėsi vokiškos muzikos, atliko užduotis apie Vokietiją, žiūrėjo filmukus apie šią šalį.
   Mokyklos skaitykloje 8a klasės mokinys Ignas Janeliūnas papasakojo vasaros pradžioje organizuotos kelionės į Bremeną, Universum muziejų, Serengečio ir Heidės parkus įspūdžius, pristatė kelionės nuotraukas.
   Spalio 18 d. mokyklos 8 klasių mokinių komanda dalyvavo tarpmokykliniame konkurse apie Vokietiją ir vokiečių kalbą „Ö kaip vokiškai?“, kuris vyko Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės -Bitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Komandoje dalyvavo 8a kl. mokiniai Ignas J., Martynas B., Jonas N., Ignė T. ir 8c kl. mokiniai Greta K. ir Lukrecija Š. Kartu su Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokiniais konkursą vedė mūsų mokyklos 7a kl. mokinė Kamilė R. Komanda iškovojo I vietą. Džiaugiamės puikiu jos pasirodymu ir dėkojame už gerą pasiruošimą konkursui.
   Vokiečių kalbos savaitės renginiai paskatino mūsų mokyklos mokinius domėtis ne tik Vokietija, bet ir kitomis vokiškai kalbančiomis šalimis, keliauti, mokytis ne tik vokiečių, bet ir kitų užsienio kalbų, bendrauti ir bendradarbiauti.
 
 
Vokiečių kalbos mokytoja Audronė Survilienė
Įrašas paskelbtas temoje Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.