Panevėžio „Žemynos“ mokytojus sužavėjo Kėdainiai

 

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokytojus, atvykusius geriau susipažinti su kaimynystėje esančiais Kėdainiais, kurie šiemet švenčia 645-ąjį gimtadienį, pasitiko per visą dangų nusidriekusi ryškiaspalvė vaivorykštė.
   Tačiau pasigrožėti šiame mieste galėjome ne tik ja. Kėdainiai sužavėjo savo turtinga istorija, gerai išsaugotais įvairių stilių senaisiais pastatais. Šis vienas seniausių Lietuvos miestų garsėjo kaip daugelio tautų ( lenkų, rusų, vokiečių, žydų, škotų ), įvairių konfesijų (stačiatikių, katalikų, evangelikų reformatų, evangelikų liuteronų, judėjų ) ir kultūrų buveinė.
   Puošia Kėdainių senamiestį išlikusios istorinės gatvės, keturios senos turgaus aikštės, dvi katalikų ir dvi protestantų bažnyčios, viena stačiatikių cerkvė, trijų sinagogų pastatai, amatininkų cechų ir miestiečių namai. Labai įdomu buvo viską pamatyti ir išklausyti puikios gidės, Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovės Audronės Pečiulytės išsamaus, įtaigaus pasakojimo. Jos dėka apie Kėdainius daug naujo ir įdomaus sužinojome.
   Turi Lietuva kuo sužavėti, ir tai labai džiugina. Grįžome laimingi, kad, daug ką sužinoję apie Kėdainius, galėsime praturtinti savo mokinių žinias apie Lietuvos istoriją.
 
Aušra Vaitkienė
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
atstovė ryšiams su visuomene
Įrašas paskelbtas temoje Metodikos panorama. Išsisaugokite pastovią nuorodą.