Pamokos Puziniškio muziejuje

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos 2c klasės mokiniai, tęsdami pažintį su Panevėžio rajonu, spalio 4 dieną vyko į Puziniškio muziejų – G. Petkevičaitės-Bitės gimtinę.
   Muziejininkė Irena Lesvinčiūnienė papasakojo apie rašytojos vaikystę, supažindino su daiktais, bylojančiais apie tolimą praeitį.
   Įdomiausia buvo visiems, susėdus už ilgo stalo, susisiūti sąsiuvinuką, jį užantspauduoti Puziniškio antspaudu ir, pamirkius rašalinėje žąsies plunksną, vedžioti raides, žodžius. Tame neįprastame darbe gelbėjo kartu atvykusios mamos ir močiutės. Joms muziejininkė pateikė ir kitokias užduotis: linksmai supažindino su senąja liaudies medicina, skyrė matematines užduotis. Po įdomios pamokos senojo dvaro terasoje visi skanavo mėtų arbatą.
   Grįždami miško keliu, sustojome prie Naurašilių mitologinio akmens, tarmiškai vadinamo Mukolu. Nepabūgę purškiančio lietaus, mokiniai išklausė mokytojos pasakojamo padavimo ir patikėję, kad akmuo turi galią padėti ten, kur nesiseka, stropiai apėjo akmenį tris kartus.
   Šios išvykos įspūdžiai ir patirtis bus dar atgaivinta ne vienoje lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo pamokoje.

Mokytoja Birutė Žigienė
Įrašas paskelbtas temoje Pradinukų galerija. Išsisaugokite pastovią nuorodą.