Netradicinėje pamokoje žiniomis apie knygnešystę praturtino mokinių parengti projektiniai darbai

Knygnešystė – XIX a.Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų (1864- 1904m.), pasireiškęs lietuviškų leidinių spausdinimu užsienyje, daugiausiai tuometinėje Prūsijoje, Mažojoje Lietuvoje bei Amerikoje, nelegaliu gabenimu per sieną ir platinimu. Persekiotas rusų valdžios.
   2004 m. UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų.
   Norėdami prasmingai paminėti kovo 16 d. minimą Knygnešių dieną, 6b klasės mokiniai, susiskirstę į keturias grupeles, parengė vaizdžius , turiningus projektus (“Spaudos draudimo metai”, “Jurgis Bielinis”, “Žymiausi knygnešiai“ bei „Uždraustos knygos kelias“ ) ir juos pristatė klasės draugams. Parengti projektiniai darbai bei peržiūrėtas ir aptartas filmas „Knygnešys“ leido šeštokams geriau pajusti to laiko dvasią, suprasti knygas nešusių žmonių drąsą ir pasiaukojimą dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško rašto apsaugijimo ir išsaugojimo.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Vaitkienė

Įrašas paskelbtas temoje Metodikos panorama. Išsisaugokite pastovią nuorodą.